УКР РУС ENG 
   

УВАГА! З Вінниці ковчег із чесною главою святої Анастасії Узорішительниці повезли до Тернополя (+ ФОТО)30 травня до Вінниці привезли ковчег із чесною главою святої великомучениці Анастасії Узорішительниці. Святиня вдруге покинула місце свого постійного перебування у монастирі святої Анастасії біля міста Салоніки у Греції. Вперше святиня залишила монастир в 1644 році, тоді її привезли до Москву, а нині, у 2011 році, — в Україну.

У Вінниці Святиню зустрічав архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, більше трьохсот священників єпархії, насельники та насельниці монастирів та численні миряни.

Зустріч мощів відбулася біля Свято-Воскресенського храму. Архієпископ Симеон прийняв ковчег з рук настоятеля монастиря святої Анастасії митрополита Мілітійського Апостола, який супроводжує святиню в Україні.

У вітальному слові до вінничан митрополит Апостол підкреслив важливу роль в тому, що мощі святої Анастасії відвідали Україну на прохання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира. «Візит, який відбувся з благословення Вселенського Патріарха Варфоломія свідчить про високий авторитет Української Православної Церкви та її Предстоятеля, Митрополита Володимира у всьому православному світі», — сказав грецький ієрарх.

Архієпископ Симеон, у свою чергу, привітав членів грецької делегації та подякував митрополиту Апостолу і у його особі Святішому Патріарху Варфоломію за благодатну можливість приймати мощі на Вінницькій землі.
«Нехай свята угодниця Божа принесе мир в сім’ї мешканців Подільського краю, нехай дарує їм духовне та тілесне здоров’я», — сказав архієпископ Симеон.

Після вітальних слів хресний хід із мощами вирушив до Спасо-Преображенського кафедрального собору. Ідучи центральною вулицею міста, учасники хресного ходу: дитячий хор, черниці, священики та миряни співали пасхальні піснеспіви. До Святині не припинялася черга прочан, які приїхали не лише з Вінниці, але й інших районів. Щогодини священики звершували у кафедральному соборі молебні з акафістом святій великомучениці Анастасії. Опівночі архієпископ Симеон з міським духовенством звершив Божественну літургію.

За неповну добу біля мощів помолилися більше десяти тисяч людей.

31 травня, о 7.00, після короткого молебню, архієпископ Симеон благословив ковчегом зі Святинею свою паству і передав його грецькому митрополиту, який доставить його у наступне місто, яке свята Анастасія благословить своєю присутністю — Тернопіль.

Прес-служба Вінницької єпархії

 
ФОТОЛІТОПИСКоментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com