УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь в урочистому зібранні, присвяченому черговому випуску Київських духовних шкіл (+ ВІДЕО)Відеосюжет про подію дивіться тут >>>

13 червня
,  у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулися урочистості, присвячені XVI-му випуску Київської Духовної Академії і XХ-му Семінарії.

Після Божественної літургії, що була звершена у Трапезному храмі,  в актовому залі Київської Духовної Академії (45-й корпус Лаври) відбувся урочистий Акт, присвячений черговому випуску.

Відкрив зібрання вступним словом ректор КДАіС архієпископ Бориспільський Антоній.

«В ці дні Свята Церква у своїх стихірах оспівує: «Все подає Дух Святий: істочає пророцтва, поставляє священників і собори церковні складає», і в цих словах є життя Церкви. В ці дні ми молитовно відзначаємо День народження історичного шляху нашої Церкви і знаменно, що саме у ці дні Київська духовна академія і семінарія проводжають на шлях пастирського служіння своїх вихованців», - зазначив, зокрема, він.

Далі слово було надано Блаженнішому Митрополитові Володимиру, який звернувся з повчальним словом до випускників.

«Сердечно вітаю вас із великим святом, змістовним святом, гарним святом на честь Живоначальної Трійці, а особливо сьогодні, коли Церква відзначає День Святого Духа. Без Духа Святого ми не могли б зрозуміти Тайну Божу, Його вчення і тим більше не могли б жити згідно цього вчення, без Духа Святого ми не могли б достойно і праведно робити те, до чого призвані. Преподобний Серафім свідчить про важливість і ставить ціллю життя стягання Духа Святого. В сьогоднішній день я сердечно вітаю вас з цією Животворчою Божественною Силою, яка нехай допомагає кожному із вас, підтримуючи духовно і фізично для великого служіння Святій Церкві Богу і людям.

Випускний день – це свідчення того, що люди не сиділи склавши руки, але щось стяжали доброго для себе і колись зможуть передати іншим. Я дякую всім, хто потрудився і доклав зусиль протягом року, аби пізнати Бога і себе, та навчитися служити Господу і людям.

Вітаючи із днем випуску, зичу рясних успіхів у майбутньому, нехай з вами буде Дух Святий, нехай з вами буде високе розуміння відповідальності перед Богом і людьми, нехай з вами буде натхнення на майбутні часи служити своєму звершенню і допомагати спасінню людей», - сказав Первосвятитель.

Далі Блаженніший Владика відзначив випускників у священному сані  богослужбовими нагородами: студентів академії - золотими наперсними хрестами, вихованців семінарії – камилавками.

Також Архіпастир вручив церковні нагороди викладачам Київських духовних шкіл: ордени Святителя Димитрія митрополита Ростовського архімандриту Ярославу (Олексієнку) та Юрію Кострецю, а ордени Почаївської ікони Божої Матері – ієрею Артемію Налапко та Олександру Левко.

У свою чергу,  проректор по навчальній частині архімандрит Клімент (Вечеря) підвів підсумки навчального року.

Після цього випускники отримали дипломи, а разом із ними богословську літературу та свіжі номери видань КДАіС.

Наостанок, старости випускних курсів Семінарії та Академії подякували Блаженннішому Митрополитові Володимиру, архієпископу Антонію і кураторам курсів за багаторічну викладацьку  работу із ними та піднесли кожному букет живих квітів.

На урочистому зібранні також був присутній намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. 

 Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com