УКР РУС ENG 
   

Звернення військового духовенства Української Православної Церкви до генералів і адміралів, офіцерів, прапорщиків і мічманів, сержантів і старшин, солдатів і матросів Збройних Сил України, а також до усіх, кому не байдужі доля Збройних Сил та стан обороноздатності нашої державШановні військовики! Дорогі брати і сестри!

Цьогорічні збори військового духовенства Української Православної Церкви вперше відбуваються на Кримській землі, яка освячена подвигом сонму святих і преподобних отців, полита кров’ю воїнів, які віддали своє життя за Батьківщину. Є символічним те, що ці збори проходять в дні сумного ювілею – 70-их роковин з початку Великої Вітчизняної війни, яка стала апогеєм відваги і жертовної любові наших дідів і прадідів до своєї Батьківщини. І ми – нащадки героїчного минулого – покликані бути гідними продовжувачами справи захисту православної віри і Вітчизни.

Усі перемоги на полях боїв за багатовікову історію нашої країни були здобуті не лише силою зброї, а насамперед, завдяки самовідданості, мужності, патріотизму нашого народу – усьому тому, чому навчає Свята Православна Церква.

Учасники зборів висловлюють занепокоєння тим, що в наш складний час у світі поглиблюються деструктивні процеси духовного і економічного занепаду, поширюються локальні військові конфлікти і посилюються терористичні загрози.  Одночасно, істинні духовні цінності в суспільстві нівелюються. Зрозуміло, що за таких умов є неминучим  посилення процесів морального занепаду і в Збройних Силах, що негативно впливає на обороноспроможність армії і безпеку держави. Стає очевидним, що сьогодні вкрай необхідно докласти всіх зусиль для щвидшого налагодження повноцінної співпраці Церкви і Збройних Cил України, Церкви і держави у справі відродження духовності і моральності військовослужбовців, виховання захисників Батьківщини на традиціях героїчного минулого українського народу.

Військове духовенство Української Православної Церкви готове до посилення співпраці з усіма державними, громадськими і, насамперед, релігійними організаціями, що зацікавлені у вихованні молоді на традиційних, духовних і моральних засадах як у Збройних Силах, в тому числі і у навчальних закладах, які готують майбутніх воїнів. Треба зауважити, що ця співпраця має базуватися на принципах громадської толерантності, без впливу на зовнішню та внутрішню політику держави.

Ми усвідомлюємо свою спроможність і обов’язок забезпечити духовно-пастирську опіку військовослужбовців і готові до створення повноцінного інституту військового духовенства. Проте, на перешкоді цій вкрай важливій справі стали окремі чиновницькі структури. Зібрання військового духовенства звертається до Міністерства оборони України як суб’єкта законотворчої діяльності  з клопотанням виявити ініціативу і розробити проекти законодавчих актів щодо створення інституту військового духовенства (капеланської служби) у військах.

Сподіваємося, що спільні зусилля Синодального військового відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України і Міністерства оборони України найближчим часом зможуть подолати перешкоди і сприяти втіленню в життя цієї ідеї. Адже існування сучасної боєздатної української Армії, що здатна забезпечити суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність нашої держави, є неможливим без потужного духовного, ідейного наповнення, яке може дати лише Свята Церква.

21-23 червня                                                                                  
м .Севастополь


Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com