УКР РУС ENG 
   

Відбулася прес-конференція «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ» (+ ВІДЕО)Відеосюжет про подію дивіться тут >>>

1 липня
  в Києво-Печерській Лаврі (корпус №70-А) відбулася прес-конференція «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ».

Учасники:

- Преосвященний Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Керуючий справами УПЦ

- Преосвященний Олександр, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

- Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ, секретар Вищої церковної ради УПЦ.


ДОВІДКА.  8 липня 2011 року в Трапезній палаті Святої Києво-Печерської Лаври відбудеться Ювілейний Собор Української Православної Церкви. Останній Собор УПЦ відбувся у 1992 році. На ньому було соборно затверджене обрання Предстоятелем УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира. З того часу в житті і устрої УПЦ відбулись суттєві зміни: значно зросла кількість парафій, храмів, монастирів, єпархій, духовних навчальних закладів та синодальних установ, активізувалась внутрішня і зовнішня діяльність.

Проведення Собору Української Православної Церкви 8 липня 2011 року ставить за мету заслухати доповідь Предстоятеля УПЦ про розвиток церковного життя на протязі останніх 19-ти років, затвердити всі рішення Священного Синоду УПЦ та Соборів єпископів УПЦ за період з 1992 року та ухвалити Устав про управління УПЦ з усіма змінами та доповненнями, що приймалися Соборами єпископів УПЦ за цей період, а також визначити плани на майбутнє.

Рішення про скликання Собору УПЦ було прийняте Предстоятелем Української Православної Церкви згідно Статуту про управління УПЦ (розділ II, п. 2) та підтримане Священним Синодом УПЦ на засіданні 28 червня 2011 року. Священний Синод УПЦ також затвердив кворум Собору, кількість та порядок обрання делегатів від Київської митрополії, синодальних установ, духовних шкіл та єпархій УПЦ.

Собор має назву Ювілейного, тому що минулого року УПЦ відзначила 20-річчя своєї незалежності і самостійності в управлінні, цього року Україна відзначає 20-річчя своєї незалежності, а наступного року буде відзначатися 20-річчя обрання Митрополита Володимира Предстоятелем Української Православної Церкви.

Крім того, 9 липня 2011 року виповниться 45 років архієрейської хіротонії (рукоположения у сан єпископа) Митрополита Володимира. В цей день о 9.00 на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври відбудеться урочиста Божественна Літургія. За Богослужінням Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру співслужитимуть всі єпископи УПЦ, все духовенство Києва, делегати Собору УПЦ та гості в священному сані. За літургією молитимуться ченці та черниці Київських монастирів, представники православних громадських рухів (сестри милосердя, скаути, козацтво, молодь), віруючі кияни та гості столиці. Богослужіння в прямому ефірі транслюватиме телеканал «Глас».

Читайте також:

Архиепископ Переяслав-Хмельницкий и Вишневский Александр (Драбинко). "Украинская Православная Церковь. Современное каноническое положение, права и обязанности" >>>

 Текстова версія прес-конференції «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ» >>>
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com