УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви закликав Президента України та Уряд до початку опалювального сезону відновити справедливість щодо тарифів на комунальні послуги для релігійних громадПро це йдеться в листі, який Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир направив Главі Держави:

Президенту України

В. Ф. Януковичу

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Українська Православна Церква з сумом і занепокоєнням сприймає повідомлення про те, що Кабінет Міністрів України скасував рішення про встановлення для релігійних організацій знижених цін при оплаті комунальних послуг на рівні тарифів як для населення (постанова Кабміну № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», ухвалена 1 червня 2011 року).

Новий порядок формування тарифів на комунальні послуги встановлює дві групи споживачів. Перша група – суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи – підприємці, друга група – міське та сільське населення.

Наша влада прирівняла релігійні організації до підприємств, релігійну діяльність до підприємницької діяльності, а духовенство і віруючих, чиїм коштом утримуються храми, до підприємців.

Храм – це Дім Божий, а не суб’єкт господарської або підприємницької діяльності. Релігійна громада – це духовна родина, а не підприємство. Релігійна громада може займатися і діяльністю, але це діяльність не підприємницька, а насамперед богослужбова, просвітницька, виховна, благодійна. Саме від цієї діяльності тепер будуть змушені віднімати кошти релігійні громади, щоб сплачувати за суттєве подорожчання комунальних послуг. Деякі з парафій будуть змушені відмовлятися від опалення та використання електроенергії.

В зв’язку з цим просимо Вас, Вельмишановний Вікторе Федоровичу, звернути увагу на цю проблему та зробити все можливе, щоб до початку опалювального сезону було відновлено справедливість і релігійні громади сплачували комунальні послуги за тарифами для населення, а не для підприємств.

З повагою та побажанням Божого благословення на добрі справи

Володимир,

Митрополит Київський і всієї України
Предстоятель Української Православної Церкви
Коментувати

Содержимое этого поля хранится скрыто и не будет показываться публично.
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com