УКР РУС ENG 
   

15.10.2006. КИЇВ. У міжнародний День сліпих Предстоятель Української Православної Церкви вручив незрячим дітям 19 різьблених іконУ неділю, 15 жовтня, у рамках міжнародного Дня сліпих в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та намісника Лаври архієпископа Вишгородського Павла відбувся концерт молодіжного хору Києво-Печерської Лаври під керуванням Олени Соловей «Русь Свята, бережи віру православну!». Організатор та ведучий акцій - скарбник Києво-Печерської Лаври отець Варсонофій.

На концерті були присутні Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан та гість з Грузії митрополит Ісая. На цей захід завітали священики, депутати Верховної Ради України, відомі вітчизняні композитори, викладачі музичних академії та училищ, серед яких: Вікторія Полєва, Михайло Шух, художній керівник і диригент державної хорової капелли «Думка» Євген Савачук, народний артист України, академік, професор Національної музичної академії імені П.Чайковського Олег Тимошенко та заслужений діяч мистецтв України Галина Горбатенко.

Перед початком концерту Блаженніший Митрополит Володимир вручив присутнім на заході сліпим дітям 19 різьблених ікон, виконаних за стародавньою вавилонською технікою санкт-петербурзькою «Heritage-studio», і закликав усіх православних християн з милосердям ставитися до сліпих, як це робив Спаситель під час земного життя. Особливістю цих образів є те, що їх можуть прочитати на дотик незрячі люди.

До програми виступу молодіжного хору Києво-Печерської Лаври входили духовні пісні відомих композиторів: Миколи Кедрова, Максима Березовського, Олексія Львова, Павла Чеснокова, Григорія Лапаєва, Сергія Рахманінова тощо, а також деякі частини з Літургії («Хвали, душе моя, Господа», «Єдинородний Сине», «Святий Боже»). Успенським ексапостиларієм на музику композитора другої половини XX століття Івана Небесного розпочався концерт в атмосфері напівтемряви, коли тільки вогонь свічок злегка освітлював хористів.

Регент Олена Соловей, талановито керуючи колективом, перетворила його на один взаємозв'язаний організм. Відчувався високий професіоналізм і керівника, і хористів. На знак вдячності за чудовий вечір і відмінний спів присутні подарували Олені Соловей величезні букети квітів.

Отець Варсонофій від імені присутніх подякував колективу молодіжного хору та регенту Олені Соловей за подаровані співом хвилини радості. Він також уклінно подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за те, що він у своєму щільному робочому графіку знайшов час для відвідання концерту.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com