УКР РУС ENG 
   

07.12.2006. ПАРИЖ. Генеральний директор ЮНЕСКО прийняв запрошення Блаженнішого Митрополита Володимира відвідати Києво-Печерську ЛавруНаш Інтернет-сайт уже повідомляв про зустріч 5 грудня у штаб-квартирі ЮНЕСКО Предстоятеля Української Православної Церкви з Генеральним директором цієї організації Коічіро Мацуурою. Як стало відомо, під час бесіди пан Мацуура відзначив, що минулого року він був у Києво-Печерській Лаврі, але зміг відвідати лише ту її частину, де сьогодні знаходиться історико-культурний заповідник. Він поділився з українськими гостями своїми враженнями від святинь, які побачив у нашій країні.

Блаженніший Митрополит Володимир зазначив, що з ЮНЕСКО Українську Православну Церкву пов'язують багаторічні плідні відносини. Він подякував Коічіро Мацуурі за увагу до проблем, що стоять сьогодні перед людством. «Ви віддаєте своїй діяльності багато життєвих сил, і таким чином сприяєте укріпленню миру та безпеки на планеті шляхом розширення співробітництва народів у галузі освіти, науки та культури», - сказав Блаженніший владика.

Також Предстоятель проінформував Генерального директора ЮНЕСКО про нинішній стан Української Православної Церкви.

Намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, який супроводжував Його Блаженство, розповів пану Мацуурі про проблеми, які сьогодні стоять перед братією монастиря; говорив він і про непорозуміння, які нерідко виникають у відносинах між ченцями та співробітниками Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Владика наголосив, що на території Верхньої Лаври знаходиться чимало структур і організацій, які не мають відношення до Церкви. Мова йде, зокрема, про Академію мистецтв, яка займає значну частину колишніх земельних угідь монастиря.

Насамкінець сторони обмінялися пам'ятними подарунками. У благословення на труди по утвердженню в суспільстві миру та справедливості Предстоятель Української Православної Церкви подарував пану Мацуурі Свенську ікону Божої Матері лаврського розпису. Натомість архіпастир отримав останнє друковане видання ЮНЕСКО.

Крім того, Коічіро Мацуура відгукнувся на запрошення Блаженнішого Митрополита під час свого офіційного візиту до столиці відвідати Києво-Печерську Лавру.

Зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви з Генеральним директором ЮНЕСКО стала останнім заходом в рамках акції «Дні Києво-Печерської Лаври у Парижі».

До уваги ЗМІ!

У понеділок, 11 грудня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбудеться прес-конференція, в якій візьмуть участь Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир та намісник монастиря архієпископ Вишгородський Павел. Владики підіб'ють підсумки візиту делегації Української Православної Церкви до Франції, поділяться враженнями від зустрічей з іноземними дипломатами, після чого відповідатимуть на запитання журналістів.

Розпочнеться прес-конференція об 11.00. Корп. 45.
(08 грудня 2006)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com