УКР РУС ENG 
   

21.12.2006. КИЇВ. Архієпископ Павел вважає, що керівництво Історико-культурного Києво-Печерського заповідника не хоче співпрацювати з монастирем у відновленні й підтримці святиньУ четвер, 21 грудня, у Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція «Передача храмів Церкві - історична справедливість». У заході взяли участь намісник обителі архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Бориспільський Антоній, депутат Юрій Болдирєв і скарбник Лаври архімандрит Варсонофій.

Темою прес-конференції стала гостра проблема - передача Церкві майна, відібраного в неї після революції 1917 року. Намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Павел торкнувся історії життя монастиря та його значення для духовного життя нашої країни.

За його словами, музей не в змозі проконтролювати збереження пам'ятників культури, чому є багато прикладів. Не дуже давно довелося розрити територію Ближніх печер, але ніякої допомоги з боку музейних працівників монастир не отримав. Навіть навпаки, директор заповідника Сергій Кролевець перешкоджав одержанню коштів для відбудовних робіт на території Лаври.

Владика Павел відзначив, що керівництво музею не хоче співпрацювати з монастирем у відновленні й підтримці Києво-Печерської Лаври.

Владика нагадав про обвал печер, який стався 21 травня 2005 року. Тоді ніхто з держслужби не відреагував на подію належним чином. Тодішній Прем'єр-міністр Юрій Єхануров виділив гроші на відбудовні роботи, але Міністр культури Ігор Лиховий виступив проти, оскільки, за його словами, Києво-Печерська Лавра не має права на ці гроші.

Представники Лаври запевнили, що всі роботи проводять відповідні організації («Водоканал» і «Реставрація»). Піднімалося питання про те, чи можна, посилаючись на європейське законодавство, одним законодавчим актом повернути всі приміщення монастирю так само, як після революції влада одним махом забрала цю власність. На це питання відповів народний депутат Юрій Болдирєв, який сказав, що він перший береться підготувати такий законопроект і якщо він набуде чинності, то буде діяти по всій території країни, тому його необхідно чітко проробити, оскільки подібні прецеденти можуть статися і з іншими об'єктами. Крім того, потрібно враховувати, що ситуації в регіонах можуть бути різні.

На прес-конференції були присутні і співробітники музею. Братія монастиря подякувала їм за роботу по збереженню пам'ятників архітектури і запевнила, що нічого не має проти них, а тільки не задоволена загальною політикою та керівництвом музею.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com