УКР РУС ENG 
   

07.01.2007. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир привітав дітей-сиріт із Різдвом ХристовимБлагодійна акція «Різдвяний вертеп» проходить уже кілька років поспіль під патронатом Блаженнішого Митрополита Володимира.

У неділю, 7 січня, маленькі кияни-сироти й діти з малозабезпечених родин зібралися в Національній опері України імені Тараса Шевченко. Організаторами «Різдвяного вертепу - 2007» цього разу виступили Синодальні відділи УПЦ у справах молоді, благодійності й соціального служіння, а також Спілка православної молоді України. Значну допомогу їм надали також міністр культури й мистецтв Юрій Богуцький і народний депутат України Андрій Деркач.

У заході взяли участь керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, вікарій Київської Митрополії єпископ Бориспільський Антоній, керівник Синодального відділу благодійності й соціального служіння УПЦ протодиякон Сергій Косовський, а також викладачі Київських духовних шкіл.

Представники дитячих творчих колективів зустріли Блаженнішого Митрополита Володимира біля входу в оперний театр різдвяними колядками.

Спочатку змішаний хор Київської духовної академії під управлінням ієродиякона Романа (Підлубняка) виконав тропар Різдва Христового. Потім до присутніх із вітальним словом звернувся Предстоятель Української Православної Церкви. «Різдво - це, у першу чергу, свято дітей, а тому ми, дорослі, повинні докласти максимум зусиль, щоб забезпечити їм казкову атмосферу, - сказав Блаженніший владика. - Бажаю присутнім тут дітям назавжди залишитися маленькими в душі й серці. Лише сприймаючи це життя з дитячою простотою, ви зможете стати по-справжньому щасливими».

Також Блаженніший Митрополит Володимир подякував усім, хто допоміг в організації благодійної різдвяної ялинки.

Міністр культури й мистецтв України Юрій Богуцький також привітав дітей з різдвяними святами, і сказав кілька слів подяки Предстоятелю за духовну опіку над тими, хто залишився без батьківської уваги. На знак глибокої поваги він подарував Блаженнішому Митрополиту Володимиру картину «Колядники».

Як і завжди під час подібних заходів, діти отримали з рук Предстоятеля солодкі подарунки.

Завершили святкову програму виступи відомих ансамблів, груп і виконавців, як з Києва, так і з різних регіонів України. Ансамбль «Калина» привітав присутніх колядками й народними піснями; творчі колективи «Едельвейс», «Калиновий віночок» й «Алебро» виступили з танцювальною програмою. У залі також лунали пісні у виконанні Алли Петренко, Марії Стасюк і гурту «Аліса». Кращим, на думку багатьох, став гурт «Чотири королі» - виконавці не тільки співали пісні, але й зверталися до присутніх з різдвяними вітаннями.

Насамкінець вітальне слово промовив голова Синодального відділу у справах молоді УПЦ єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій; він також зачитав Різдвяне Послання Блаженнішого Митрополита Володимира.

Потім Предстоятель Української Православної Церкви відповів на запитання журналістів. «Подібні заходи не тільки приносять радість у людські серця, але й свідчать про те, що в цих серцях є віра й любов до ближнього», - сказав він, коментуючи подію.

Докладніше про подію ЧИТАЙТЕ ТУТ!

Олександр Андрущенко

Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com