УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Головною темою переговорів УПЦ та УАПЦ стала антиканонічна діяльність "Київського патріархату"Вчора, 1 березня, у приміщенні Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви на території Михайлівського Золотоверхого монастиря відбувся третій раунд переговорів між Українською Православною Церквою та УАПЦ. Учасники обговорили діяльність "Київського патріархату", а також намітили подальші можливі шляхи продовження діалогу.

З боку Української Православної Церкви в переговорах взяли участь керівник Синодальної комісії УПЦ по діалогу з УАПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків ректор Київської духовної академії професор протоієрей Миколай Забуга, викладач Київської духовної академії архімандрит Іоасаф (Губень), а також спостерігач із правом дорадчого голосу священик Петро Зуєв.

З боку УАПЦ у переговорах брали участь митрополит Галицький Андрій, архієпископ Херсонеський і Кримський Іоанн, а також протоієрей Віталій Данчак.

У ході зустрічі сторони виклали своє бачення щодо церковної ситуації в Україні у світі президентських ініціатив по створенню єдиної Помісної Церкви. Учасники діалогу з боку УАПЦ представили Висновок Богословсько-канонічної Комісії УАПЦ щодо доцільності молитовного та євхаристійного спілкування між єпископатом УАПЦ та предстоятелем УПЦ КП.

Відповідно до цього документа, УАПЦ вважає неможливим молитовне та євхаристійне спілкування своїх кліриків з представниками УПЦ КП. Документ повинен бути розглянутий на Архієрейському соборі УАПЦ, який сьогодні проходить у Києві.

Як прокоментував інформаційному порталу «Православіє в Україні» підсумки заходу архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, зустріч відбулася в дусі взаємного розуміння, поваги й толерантності, сторони усвідомлюють необхідність і важливість діалогу. «З боку УАЦП ми бачимо відверте бажання відновити єдність Православної Церкви в Україні, - сказав владика. - Ми також бачимо, що процес переговорів - складний і тривалий, він вимагає терпіння, мудрості й виваженості всіх учасників».

Учасники зустрічі обговорили перспективу проведення спільної прес-конференції про хід переговорів. Про це буде повідомлено додатково.

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com