УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. В Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція з приводу інсинуації привозу Благодатного вогню в УкраїнуСвято-Успенська Києво-Печерська Лавра готує позов до газети «Україна Молода».

В актовій залі 45 корпусу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, 24 квітня, відбулася прес-конференція, яку провів архієпископ Вишгородський Павел. В ній також взяли участь скарбник Лаври архімандрит Варсонофій, керівник видавничого відділу Київської Митрополії Української Православної Церкви ігумен Лонгін, протоієрей Василь Русинка, представники заводу «Авіант».

Причиною конференції стала публікація від 14 квітня 2007 року в газеті «Україна Молода».

14 квітня 2007р. газета «Україна Молода» опублікувала матеріал, зміст і тональність якого принижує не лише честь і гідність Української Православної Церкви та її представників, а й почуття мільйонів православних громадян України.

Щороку сходження Благодатного вогню із завмиранням серця очікують сотні мільйонів християн у всьому світі. Щоб якнайшвидше доставити його своїм парафіянам, у радісний і світлий час сходження Благодатного вогню у храмі Гробу Господня прибувають делегації Церков з десятків країн.

Багато років поспіль Благодатний вогонь транспортується за ексклюзивною домовленістю з тель-авівським аеропортом «Бен-Гуріон» у спеціальних лампадах, сконструйованих за принципом контейнера для транспортування Олімпійського вогню.

Делегація УПЦ, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, привезла Благодатний вогонь в Україну 7 квітня ц.р. о 21.40. Із аеропорту «Бориспіль» Благодатний вогонь було одразу ж доставлено до Києво-Печерської Лаври, звідки тисячі віруючих отримали його з рук Блаженнішого Володимира.

Як відомо, цього року Благодатний вогонь з Єрусалиму українці очікували і в Софії Київській, куди його мала привезти, за повідомленнями ЗМІ, ще одна делегація на чолі з Петром Ющенком. На жаль, через затримку останньої, люди, що очікували на Благодатний вогонь у Софії Київській, побачили його дещо пізніше, аніж це анонсувалося напередодні.

Через тиждень, 14 квітня 2007р., газета «Україна Молода» (№68, матеріал під назвою «Благодать із запальнички») з невідомих для нас мотивів опублікувала свою «версію» доставки в Україну Благодатного вогню. Її суть зводилася до того, що Благодатний вогонь, привезений до Києво-Печерської Лаври, неможливо було провезти через аеропорт «Бен-Гуріон», і тому він несправжній і «запалений від запальнички» владики Павла, а справжнім є вогонь, привезений до Софії Київської.

Таке трактування подій і «факти», на які з посиланням на «злі язики» опирається автор матеріалу, не мають нічого спільного з дійсністю, підривають репутацію Української Православної Церкви, та зневажають почуття мільйонів православних українців.

Владика Павел офіційно наголосив, що поїздка делегації Української Православної Церкви за Благодатним вогнем відбувалася за благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира, дуже ретельно готувалася і мала офіційний характер.

Розповсюдження Благодатного вогню парафіянам України є прерогативою Церкви та священнослужителів і Українська Православна Церква, поважаючи церковну ієрархію, вже не один рік подає Благодатний вогонь своїм чадам з рук Єрусалимського Патріарха. За цією традицією, наступного року за Благодатним вогнем знову вирушить делегація Канонічної Православної Церкви. Для цієї поїздки, щоб виключити можливість найменших нарікань, спеціально замовлена ексклюзивна срібна капсула для перевозу Благодатного вогню, сконструйована за найсучаснішою технологією. Капсула буде виготовлена на заводі «Авіант», і буде відповідати найвибагливішим вимогам безпеки перевозу вогню авіалініями. Вона буде зберігатися в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, і в ній буде перевозитися лише вогонь офіційної делегації Української Православної Церкви.

Канонічна Церква згідно з віковою традицією не спілкується з розкольниками та єретиками, і тому 6 квітня 2007 року секретаріатом УПЦ було ясно проголошено про неможливість «спільного» привозу Благодатного вогню з делегацією Петра Ющенка, до складу якої входили представники різних конфесій.

Делегацію УПЦ приймав Єрусалимський Патріарх, який передав офіційне поздоровлення зі святом Воскресіння Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Володимиру і в його особі всім парафіянам Української Церкви. Саме з рук Єрусалимського Патріарху Владика Павел отримав Святиню Благодатного вогню для привезення в Україну.

Владика Павел дуже детально розповів, як відбувалася поїздка делегації. Жодних проблем з перевезенням вогню в тель-авівському аеропорту не виникало, навіть жодного запитання не прозвучало з боку митників, всі знали, що це офіційна делегація Української Православної Церкви, знали з якою метою вона приїхала до Єрусалиму. Навпаки, працівниками аеропорту була надана значна допомога і делегацію провели «повітряним коридором», що значно заощадило час.

Благодатний вогонь було доставлено до Києва в п'яти лампадах, і про це свідчать численні фотографії та відеозйомка, свідоцтва екіпажу літака, на борту якого перевозили святиню, членів супровідної делегації.

Немає жодного доказу того, що Благодатний вогонь було загашено і поширення цієї інформації суперечить здоровому глузду.

Владика Павел офіційно наголосив, що Церква відкрита для контактів і завжди є можливість отримати додаткову інформацію, щоб уникати неприпустимих і ганебних статей, що свідчать, або про непрофесійний підхід авторів, або про їх замовленість.

Священноначаліє Києво-Печерської Лаври змушене також заявити, що дана публікація носить яскраво виражений провокаційний характер, є неприпустимою і ганебною, тому, згідно чинному законодавству України, готується позов до газети «Україна Молода» про захист репутації святині Світового Православ'я - Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, а також про захист честі і достоїнства архієпископа Павла.


(25 квітень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com