УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ЖИТОМИР. Українська Православна Церква відзначила 15-річчя історичної Житомирської Передсоборної Наради 1992 рокуУ суботу, 21 квітня, Божественною літургією в Спасо-Преображенському кафедральному соборі обласного центра розпочалися урочисті заходи з нагоди 15-ї річниці історичного Харківського Архієрейського Собору.

Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Володимир, якому співслужили 12 архієреїв, як із західних, так і зі східних областей

За Божественною літургією єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій був возведений у сан архієпископа.

Святкування цієї історичної для Української Православної Церкви події розпочалося саме в Житомирі, де 30 квітня 1992 року в напруженій обстановці відбулося Передсоборне Зібрання представників Українського єпископату, духовенства та мирян, на якому були заслухані доповіді про ситуацію щодо антицерковних дій тоді ще митрополита Філарета (Денисенка). Тоді був справді важкий для Українського Православ'я час; вирішувалося питання: бути чи не бути Православ'ю на Україні. Але з Божої ласки Соборним розумом було прийняте історичне рішення обрати нового Предстоятеля Української Православної Церкви, яким став Блаженнійший Митрополит Володимир.

Після Літургії під головуванням Блаженнійшого Владики відбулася конференція, присвячена Передсоборній Нараді 1992 року.

З доповідями на форумі виступили учасники Житомирської Передсоборної Наради: митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій та інші.

Зокрема, архиєпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій розповів про життя православної громади Житомирщині; детально зупинився на подіях 15-річної давнини, наголосив, що «Церква не може бути розмінною монетою у політичних інтригах, що стан її в державі має визначатися не політичними змінами, а її власними законами та принципами ставлення Церкви до державної влади». «Особливої уваги, на мою думку, заслуговують успіхи Церкви в сфері духовної освіти - нині в Україні діють 4 навчальні заклади, що дають вищу богословську освіту, 6 духовних семінарії, 9 духовних училищ, безпосередньо при єпархіальних управліннях організовані 3 заклади богословсько-катехизаторських курсів та 3 духовно-просвітницьких центри, при парафіях діє понад 4000 недільних шкіл», - сказав владика.

У своєму виступі голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко наголосив, що в нелегких умовах сьогодення, незважаючи на негаразди та розділення в православному середовищі, православні віруючі зуміли зберегти споконвічно притаманні їм мудрість, зваженість, високу толерантність, неприйняття силових методів у міжконфесійних стосунках.

«Поліський край залишається вільним від проявів релігійної нетерпимості, міжконфесійних зіткнень, у чому велика заслуга священослужителів і вірних Української Православної Церкви», - відзначив він.

Юрій Павленко подарував Блаженнішому Митрополиту Володимиру картину відомого митця поліського краю Юрія Камишного «Маленький човник Христа».
В обласному телецентрі відбулася прес-конференція, під час якої журналісти та представники широкої громадскості поспілкуватися з Предстоятелем Української Православної Церкви, архиєреями з інших областей України.

Серед головних питань, що піднімалися на прес-конференції можна виділити наступні: створення єдиної Помісної Церкви, шлях та успіхи Української Православної Церкви за роки незалежності, взаємодія Церкви і держави, роль релігійного чинника у розбудові України.

Насамкінець, у Житомирському обласному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги відбувся концерт, присвячений річниці Передсоборної Наради. Перед житомирянами і гостями міста виступили відомі мистецькі колективи області - фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав», зразковий ансамбль танцю «Сонечко» школи хореографічного мистецтва обласного центру, жіночий хор Житомирського училища культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Перед присутніми на святі виступив архиєрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору Житомира, який продемонстрував високу майстерність виконання музичних творів на релігійну тематику.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com