УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир пом’янув загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС26 квітня поминальна церемонія на території Дарницького храмового комплексу в ім'я святого архістратига Михаїла, небесного покровителя Києва, почалася ближче до першої години ночі. Біля меморіальної могили героїв Чорнобиля Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла, завідувача канцелярією Київської Митрополії єпископа Бориспільського Антонія і священнослужителів храму очолив панахиду за загиблими під час катастрофи.

За богослужінням також молилися про чорнобильців Президент України Віктор Ющенко, глава Секретаріату Президента Віктор Балога, мер столиці Леонід Черновецький, віце-прем'єр Володимир Радченко, міністри, секретар РНБО Віталій Гайдук, народні депутати й численні чорнобильці.

О першій годині 23 хвилини 40 секунд (час вибуху на ЧАЕС) поминальний дзвін відміряв 21 удар - рівно стільки років відокремлює нас від цієї страшної трагедії. Після цього Блаженніший Митрополит і перші особи держави поставили свічки в чорнобильському храмі на честь Входу Господнього в Єрусалим і взяли участь у поминальній трапезі.

Виступаючи перед ліквідаторами, Віктор Ющенко сказав про подвиг чорнобильців, які своїм життям і здоров'ям захистили Україну. Глава держави подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за активну й надзвичайно необхідну для суспільства благодійну й місіонерську діяльність Української Православної Церкви і побажав йому щасливих років життя. У своїй промові Предстоятель УПЦ відзначив, що такі випробування, як катастрофа на Чорнобильській АЕС, попускаються Господом тільки дуже сильним і мужнім людям, якими і є українці.


(28 квітень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com