УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Уперше єврейські нагороди отримали ієрархи Української Православної ЦерквиПам'ятні знаки 30 травня врочисто вручив у Києво-Печерській Лаврі президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович. «Відбулася унікальна подія - за величезний внесок у зміцнення міжконфесійного миру, дружби між народами вперше відзначені єврейськими нагородами ієрархи Православної Церкви», - сказав він.

Наразі в Єрусалимі Вадим Рабинович створює центр, частину якого відомий бізнесмен і меценат запропонував використовувати прочанам та релігійним діячам Української Православної Церкви. Цю пропозицію було прийнято з особливою вдячністю.

У свою чергу Блаженніший Митрополит Володимир вказав на величезну роботу з відродження духовності, проведену президентом Всеукраїнського єврейського конгресу.

«Тільки спільними зусиллями можна зберегти світ та країну від сповзання в бездуховність, від втрати моральних ідеалів, цінностей і орієнтирів», - зазначив Предстоятель Української Православної Церкви.

У скрутні роки, коли Церкви різних конфесій піддавалися гонінням, Блаженніший Владика (тоді Митрополит Ростовський) разом з рабином боролися за повернення віруючим будівлі синагоги. Ця діяльність увінчалася успіхом - світську установу було переведено в іншу будівлю, а ростовські євреї знову змогли молитися Богові у своєму храмі. Блаженніший Митрополит Володимир згадав і про дитинство, коли він у страшні роки окупації допомагав дорослим односельчанам ховати від фашистів єврейські родини.

Предстоятель Української Православної Церкви зазначив, що нагородження співпало з 15-літтям Харківського Архієрейського Собору, з якого бере початок Українська Православна Церква, та ювілеєм його Предстоятельської діяльності.

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com