УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив камінь під будівництво кафедрального соборуУ суботу, 2 червня, Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення наріжного каменю в ознаменування початку будівництва кафедрального собору на честь Воскресіння Христового.

На церемонію освячення прибули єпископат, духовенство та віруючі Української Православної Церкви, Президент України Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр Віктор Янукович, київський міській голова Леонід Черновецький, численні чиновники й дипломати.

Свято-Воскресенський кафедральний собор буде розташований у мальовничому місці загальною площею 4 гектари неподалік від станції метро «Либідська». Також на цьому місці буде побудовано нову резиденцію Предстоятеля Української Православної Церкви та інші споруди.

Вміщуваність майбутнього собору - 5 тисяч осіб.Після церемонії освячення Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх.

«Сьогодні благодать Святого Духа зібрала нас для того, щоб освятити місце під новий храм, під будівництво кафедрального собору Воскресіння Христового, - сказав Блаженніший Владика. - П'ятнадцять років Українська Православна Церква не мала кафедрального собору, який був захоплений іншою Церквою. І ось сьогодні, завдячуючи Богові,  президенту, прем'єрові, київському міському голові, ми отримали це чудове райське місце, де буде збудовано собор святого Воскресіння Христового».

Після промови Блаженніший Митрополит Володимир запросив до мікрофона Президента, Прем'єр-міністра та столичного мера. Київський градоначальник на церемонії освячення пожертвував на будівництво храму три кілограми золота у злитках та сім кілограмів сусального золота.

У вітальному слові Президент В.Ющенко вказав на значимість події: «Ще на одну Божу обитель в Україні стає більше - відтак: з'являється новий додатковий шанс для тисяч людей пізнати правду й духовність, стати сильнішими й добрішими на цьому світлі. Я хочу всіх парафіян привітати з цим святом. Немає сумнівів, ми побудуємо цей храм, - сказав він. - Я переконаний, що для кожного з нас буде честю прилучитися до цієї знакової події в житті Української Православної Церкви».


(06 червень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com