УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбулась урочиста Академія, присвячена 15-річчю Харківського Архієрейського Собору та предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита ВолодимираВітальне слово до учасників та гостей ювілейного заходу, що відбувся 3 червня в національному палаці мистецтв «Україна», оголосив один з найстаріших українських архієреїв митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел. Аналізуючи п'ятнадцять років життя Української Православної Церкви, він зазначив: «Цей невеликий історичний період часу визначив не тільки долю православ'я в Україні на зламі століть і на наступні десятиріччя, але й основні тенденції церковно-державних і міжцерковних відносин в Україні.

Миротворча діяльність та молитовне предстояння Блаженнішого Владики не раз рятували Україну від братовбивчої війни, пролиття крові та хаосу, допомагали вирішити міжетнічні конфлікти, запобігти широкомасштабному протистоянню влади та суспільства». Після виступу митрополит Агафангел подарував Блаженнішому Владиці Почаївський образ Божої Матері.

Від імені уряду Митрополита Володимира та всіх присутніх з ювілеєм привітав віце-прем'єр-міністр України Дмитро Табачник. Він зазначив, що для України та її народу, особливо у виховному плані, велике значення має Митрополит Володимир та очолювана ним Українська Православна Церква. Він передав квіти та подарунок Предстоятелю від Прем'єр-міністра України Віктора Януковича. Також було передано квіти від Київського міського голови Леоніда Чернівецького.

Під час Академії відбулося вручення сертифікатів на благодійну матеріальну допомогу соціальних церковних проектів - Блаженніший Митрополит Володимир виділив сто п'ятдесят тисяч гривень на підтримку дитячих оздоровчих таборів, церковних будинків для людей похилого віку, благодійних їдалень та хлібопекарень у різних регіонах України.

«Дорога, що веде до храму, - веде до Бога, - зазначив Митрополит Володимир. - А мета життя - уподібнення Богові, стяжання благодаті Духа Святого. Слава Богові за всі ці роки та за все, що відбулося!» Він подякував гостям - представникам Помісних Церков, котрі розділили радість цього ювілею; духовенству, яке постійно знаходиться на охороні православ'я, а також народу, котрий любить Бога, Церкву й молитву.
Після урочистої Академії гості переглянули знятий на телеканалі «Глас» документальний фільм «Дорогою віри», присвячений 15-річчю предстоятельського служіння Митрополита Володимира.

Святковий концерт розпочався виступом Державного академічного симфонічного оркестру України під управлінням заслуженого діяча мистецтв України Аліна Власенка, що виконав попурі з різних творів. Програму продовжили хорові колективи - камерний хор «Київ», зведений хор Києво-Печерської Лаври під управлінням протоієрея Андрія Гоєнка, зведений хор новоутвореної Сєверодонецької єпархії під управлінням Ольги Городянської, а також естрадні виконавці: Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Валентина Степова, Микола Гнатюк, Тетяна Недельська, Назарій та Дмитро Яремчуки, вокальний квартет «Гетьман» та інші.


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com