УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ОДЕСА. Торжества з нагоди перенесення мощей святителя Інокентія (Борисова) очолив Блаженніший Митрополит ВолодимирПодія була відсвяткована 6 червня у Свято-Успенському Одеському кафедральному соборі Всенощним бдінням. По благословенню Блаженнішого Володимира, митрополита Київського й всієї України, богослужіння очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Йому співслужили архієпископи Миколаївський і Вознесенський Питирим, Криворізький і Нікопольський Єфрем, єпископи Конотопський і Глухівський Інокентій, Тираспольський і Дубосарський Юстиніан, а також численне духівництво з України й Молдови.

Вранці, 7 червня, тисячі одеситів і гостей міста зібралися біля Свято-Успенського кафедрального собору, щоб на чолі з Першосвятителем, Блаженнішим Митрополитом Володимиром, піднести молитви за Божественною літургією.

Задовго до прибуття Його Блаженства центр міста, де розташований собор, був наповнений віруючими. У зв'язку із цим правоохоронними органами тимчасово був перекритий рух транспорту по вулиці Преображенській. Святковим дзвоном, традиційними хлібом-сіллю одесити зустріли Предстоятеля Української Православної Церкви.

У соборі Блаженніший Владика благоговійно помолився перед ракою з мощами святителя Інокентія та очолив святкову Божественну літургію. Йому співслужили митрополити Одеський та Ізмаїльський Агафангел, Донецький і Маріупольський Іларіон, архієпископи Миколаївський і Вознесенський Питирим, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Вишгородський Павел, Херсонський і Таврійський Іоанн, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Полтавський і Кременчуцький Филип, єпископи Конотопський і Глухівський Інокентій, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Тираспольський і Дубосарський Юстиніан, Білгород-Дністровський Олексій, а також духовенство з багатьох єпархій УПЦ.

Після богослужіння чесні мощі святителя Інокентія були винесені зі Свято-Успенського Одеського кафедрального собору й урочистим хресним ходом перенесені у відроджуваний Спасо-Преображенський кафедральний собор. Святковий хід супроводжувався дзвоном усіх храмів міста, тисячі людей виконували врочисті пісні.

Мощі святого угодника були внесені під зводи нижнього храму, вже освяченого в його честь, а потім покладені в нову раку, виготовлену кращими майстрами по благословенню митрополита Агафангела.

«Нині відбулася дивовижна подія, восторжествувала історична справедливість - після довгих років мощі святителя Інокентія повернулися туди, де колись були поховані, - сказав Блаженніший Митрополит Володимир. - 10 років тому, коли відбулася канонізація святителя Інокентія, його чесні мощі були знову знайдені й покладені у Свято-Успенському соборі. І от нині святитель Інокентій повернувся в Спасо-Преображенський кафедральний собор, де він колись служив і був похований».


(11 червень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com