УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію у день свята Різдва Іоанна Предтечі7 липня у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Митрополит Аргентинський і Південноамериканський Платон та єпископ Бориспільський Антоній, ректор Київської духовної академії та семінарії.

Як свідчить Євангеліє від Луки, праведні батьки святого Іоанна - священик Захарія і Єлизавета - досягнувши похилого віку не мали дітей. Одного разу святий Захарія під час богослужіння в ієрусалимському храмі побачив архангела Гавриїла, який провістив, що у Захарії народиться син Іоанн - предвісник Спасителя.

Після Різдва Ісуса Христа цар Ірод велів знищити всіх дітей. Почувши про це, мати Іоанна втекла з сином у пустелю й заховалася у печері. Захарія знаходився в Єрусалимі й продовжував виконувати обов'язки священика. Ірод послав до нього воїнів з наказом відкрити місцеперебування сина. Захарія відмовився, за що його відразу вбили. Праведна Єлизавета з сином продовжувала жити в пустелі й там померла. Отрок Іоанн перебував у пустелі під охороною ангела до того часу, як вийшов на проповідь про покаяння й сам сподобився хрестити Господа.

На честь Іоанна Хрестителя протягом року відзначаються шість свят: зачаття, різдва, усікновення, 1-ше, 2-ге та 3-тє обретіння голови і собор після свята Богоявлення.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com