УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир вручив нагороди насельникам і меценатам Китаєвої пустиніУ п'ятницю, 13 липня, Православна Церква відзначала Собор славних і всехвальних апостолів Христових. У день свята Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в однойменному храмі Свято-Троїцького чоловічого монастиря столиці - «Китаєвої пустині». Предстоятелю співслужили вікарій Київської Митрополії єпископ Бориспільський Антоній, а також насельники  обителі.

Під час богослужіння Архіпастир вручив церковні нагороди священнослужителям і послушникам, які подвизаються в монастирі, докладаючи зусиль для його відродження. Ордени Української Православної Церкви одержали також меценати і благодійники.

«Свята Церква, вшановуючи кожного із дванадцяти апостолів у різну пору року, встановила їм спільне святкування наступного дня після дня пам'яті святих першоверховних апостолів Петра і Павла, - зазначив Митрополит Володимир, звертаючись до присутніх. - Після цього імператор Костянтин Великий побудував у Константинополі храм в ім'я Дванадцятьох апостолів. Отже, як бачимо, перші звістки про святкування пам'яті учнів Спасителя йдуть до нас із IV століття.

Вшанування передається з покоління в покоління до наших днів. Завдяки цьому ми з вами маємо можливість сьогодні молитися в храмі, освяченому на честь учнів Христа Спасителя».

Після Літургії Блаженніший Владика вклонився чесним мощам преподобного Феофіла Київського.


(17 липень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com