УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав скит Свято-Введенського чоловічого монастиряУ неділю, 15 липня, Православна Церква згадувала подію Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні.

Цього дня Блаженніший Митрополит Володимир відвідав скит Київського Свято-Введенського чоловічого монастиря в селищі Томашівка, який названо на честь свята. У співслужінні вікарія Київської Митрополії єпископа Бориспільського Антонія та братії обителі Предстоятель звершив тут святкову Божественну літургію.

Під час богослужіння Архіпастир вручив священицькі нагороди декільком насельникам обителі.

Насамкінець Блаженніший Владика звернувся до віруючих із повчальним словом, розповів про значення молитви та подякував усім, хто допомагає у відродженні монастиря та скиту.

Свято має давню історію. 18 червня 860 року флот князя Аскольда, спустошивши міста на берегах Чорного моря й Босфору, увійшов до бухти Золотий Ріг. Константинополь опинився під загрозою.

Дізнавшись про це, імператор Михаїл III (842-867) зупинив розпочатий похід на арабів і повернувся до столиці. Протягом ночі він молився на кам'яних плитах Влахернського храму, де знаходилася чесна Риза Богоматері.

Святий Патріарх Фотій звернувся до пастви з проповіддю, закликаючи сльозами покаяння омити гріхи й у старанній молитві просити Пресвяту Богородицю про заступництво.

Після всенародного молебню Ризу з Влахернського храму хресним ходом пронесли навкруги міста, з молитвою занурили її краї у води Босфору, а потім перенесли до духовного центру Константинополя - храму Святої Софії.

Божа Матір Своєю благодаттю послабила войовничість русичів. Уклавши почесне перемир'я, Аскольд зняв облогу з Константинополя. За тиждень, 2 липня, чудотворну Ризу Богоматері урочисто повернули на місце, до Влахернського храму. На згадку про ці події святий Патріарх Фотій установив щорічне святкування Положення ризи Пресвятої Богородиці.


(18 липень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com