УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив відреставровану старовинну ікону преподобного ОнуфріяЧин освячення Предстоятель звершив у п'ятницю, 20 липня, у приміщенні Київської Митрополії. Потім відреставрований образ було урочисто передано настоятельці Спасо-Преображенського Головчинецького монастиря ігумені Любові (Піхур).

За словами матінки Любові, ікона преподобного Онуфрія зберігалася в обителі з XVIII століття.

«Згідно з архівними даними, образ дуже давній, вважається чудотворним. Нещодавно після молитви біля нього зцілилася від пухлини на обличчі паломниця з Чернігова. Святиня глибоко шанується на нашій подільській землі», - відзначила настоятелька.

Монастир згадується в історичних джерелах під 1540 роком, але заснований він був раніше. За часів радянської влади обитель закрили і лише в 1996 році відбулося її повторне відкриття.

Після закриття у 1930 році чудотворний образ преподобного Онуфрія зберігали місцеві мешканки - ікону передавали з хати в хату. Жінки, хоч і з любов'ю, проте невміло, час від часу підправляли на образі місця, ушкоджені часом, тож до наших часів святиня дійшла в жалюгідному стані.

Блаженніший Митрополит Володимир дав благословення відреставрувати ікону. Іконописці Києво-Печерської Лаври подарували образу, на якому від давнини потріскалася фарба, нове життя.

На сьогодні на території обителі лише один діючий храм - маленька домова церква, освячена в ім'я преподобного Онуфрія. Монастирські святині: чудотворна ікона преподобного Онуфрія, розп'яття (XVIII ст.) зі Святої гори Афон та місцевошанована Казанська ікона Божої Матері.

Ольга Сердюк / Надія Замоцна


(25 липень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com