УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив престол храму в ім’я мученика Іоанна ВоїнаЦя радісна подія в житті мешканців Биківнянського району столиці сталася в п'ятницю, 10 серпня.

«З ласки Божої освячено ще один храм, і довірено його святому угоднику Іоанну Воїну. Освячення - подія дуже радісна, і ми повинні дякувати Богові за це, - сказав Предстоятель Української Православної Церкви і побажав присутнім терпіння в несінні свого життєвого хреста, любові до Бога та ближніх. - Нехай цей храм Божий завжди покриває вас любов'ю та благодаттю Святого Духа. Бо тільки через храм можна прийти до Бога і досягнути духовної довершеності».

На згадку про спільну молитву Блаженніший Митрополит Володимир подарував прихожанам ікону Святої Трійці.

Поблизу селища Биківня на початку 1940-го року таємно здійснювалися масові поховання людей, репресованих та страчених у Києві органами НКВС. За даними науковців, тут поховано близько 120 тисяч розстріляних. Трагедія Биківні стоїть поряд із такими злочинами, як Освенцім, Бухенвальд і Бабин Яр. Тому у місці, де знайшли свій останній притулок душі сотень померлих, присутність молитовного світла, яке б освятило цю землю, була просто необхідна.

Як стверджують корінні місцеві мешканці, раніше у Биківні не було православного храму. Десять років тому віруючі вперше зібралися на цьому місці на молитву, проте погода була не дуже сприятливою і люди побоювалися, що свічки погаснуть. Після того, як почалася молитва, вітер припинився і вщух, а свічки продовжували горіли.

Розпочалося будівництво храму у 2004 році. Спочатку богослужіння відбувалися у вагоні електропотягу, згодом парафіяни збудували дерев'яну церкву і зробили закладку майбутнього кам'яного храму. Оскільки серед похованих у Биківнянському лісі дуже багато військових, храм було освячено на честь святого мученика Іоанна Воїна - покровителя воїнства.

Біля церкви у майбутньому планують звести будинок для безпритульних дітей. При храмі діє недільна школа, де навчаються близько двадцяти вихованців.

Ірина Троцька-Баршай
Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com