УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир привітав організаторів та гостей урочистого святкування Дня Хрещення РусіУ неділю, 12 серпня, о 18.00 на Співочому полі на березі Дніпра стартувала незвичайна мистецька акція. Уперше в історії незалежної України День хрещення Русі вийшов за межі церковних календарів та святкувався усією громадою.

Привітати присутніх на свято прибув Блаженніший Митрополит Володимир. Коли Предстоятель Української Православної Церкви вийшов на сцену, гості підвелися, вшановуючи Архіпастиря.

Вітаючи організаторів та гостей свята, Предстоятель відзначив, що подія, що відбулася більш ніж тисячу років тому, не може вважатися виключно релігійною та сприйматися у відриві від усієї подальшої історії нашої країни.

- Без найменшого сумніву і з твердою впевненістю можна сказати, що все найкраще, що ми сьогодні маємо в Україні, що, власне, і зробило Україну Україною, якою ми її бачимо, сталося завдяки вибору князя Володимира, - сказав звертаючись до присутніх Блаженніший Владика. - Більше тисячі років тому у водах Дніпра - цього руського Йордану - сталася подія, яка назавжди змінила хід нашої історії та визначила місце нашої держави в сім'ї християнських народів світу. Вона ж визначила і Києву стати істинною «митрополією», «матір'ю міст руських», «третім уділом Пресвятої Богородиці».

Звершивши велику справу - хрещення русичів, Володимир із словами молитви звернувся до Бога: «Христе Боже! Зглянься на нових людей цих і дай їм, Господи, пізнати Тебе, істинного Бога, як пізнали Тебе інші християнські країни! Утверди віру в них праву і непорочну і мені допоможи, Господи!»

Що ж принесла нашому народу свята православна віра? Насамперед вона допомогла знайти безцінний бісер - Христа. Через хрещення народ побачив світло істинного богопізнання. Прийняття православ'я було актом духовного переродження, «національного самозречення», воно призвело до утворення народності, яка пробудилася до суто нового буття. Ми повинні пам'ятати й усвідомлювати це, особливо тепер, коли наша українська державність переживає період становлення. Україна не просто територіальна правоснаступниця Київської Русі. Вибір православ'я святим благовірним і рівноапостольним князем Володимиром став доленосним для нашої історії. Ось чому в ньому потрібно шукати запоруку процвітання нашого народу і нашої Батьківщини.

Після того, як Предстоятель благословив усіх присутніх, розпочався концерт. Читайте докладніше на сайті "Православіє в Україні".

(14 серпень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com