УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив місце під будівництво Свято-Володимирського храму на березі ДніпраУ вівторок, 14 серпня, наші співвітчизники відзначали День Хрещення Русі. Цього дня українські архієреї, священнослужителі та численні віруючі молилися на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври разом із Предстоятелем Української Православної Церкви.

Після закінчення врочистої Божественної літургії з нагоди святкування винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього (цю подію Свята Церква згадує теж 14 серпня) віруючі на чолі з духовенством пройшли хресним ходом від Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври до Потьомкінського парку, що біля Набережно-Хрещатицького шосе столиці.

Тут, неподалік від пам'ятника засновникам столиці Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либиді Блаженніший Митрополит Володимир звершив чин освячення місця під будівництво храму на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Співслужили Предстоятелю українські архієреї та клірики Київської єпархії.

Як повідомив один із організаторів святкування Дня Хрещення Русі соліст рок-гурту «Брати Карамазови» Олег, планується, що цей храм стане символом ювілейних заходів, які відбудуться наступного року з нагоди 1020-річчя від дня просвітлення нашої країни християнською вірою.

Поряд із церквою, на березі Дніпра, буде обладнано купель, де численні кияни та гості міста зможуть приймати Святе Хрещення.

Після закінчення богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви привітав віруючих зі святами та початком Успенського посту, а також відповів на запитання журналістів.

Архіпастир висловив надію, що незабаром перші особи країни підтримають ініціативу Церкви вшановувати цей день на всенародному рівні. «Наступного року ми відзначатимемо 1020-річчя від того дня, коли святий рівноапостольний князь Володимир змінив хід історії нашої країни, - відзначив Блаженніший Владика. - Помиляється той, хто вважає, що це справа суто церковна, адже ініціатива охрестити наших пращурів пішла не від священнослужителів; зробити це запропонував великий князь - державотворець і політик. Будемо сподіватися, що наш народ, від звичайного робітника до керівництва країни, зробить вірні висновки з цього важливого історичного моменту».

Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com