УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-МОСКВА. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь у засіданні Священного Синоду РПЦСьогодні, 21 серпня, у резиденції Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі, що в Чистому провулку Москви, відбулося чергове засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви. Участь у ньому взяв також Предстоятель Української Православної Церкви.

Відкриваючи сесію, Святійший Патріарх Алексій II привітав архієреїв із Преображенням Господнім, а також із наступаючим святом Успіня Пресвятої Богородиці.

У ході роботи члени Священного Синоду обговорили найважливіші події церковно-суспільного життя, які відбулися за період, що минув від дня останнього засідання (16 травня 2007 року).

На прохання Блаженнішого Митрополита Володимира присутні архієреї відслужили заупокійну літію за спочилим 4 червня 2007 року митрополитом Вінницьким і Могилів-Подільським Макарієм (Свистуном).

«Участь Предстоятеля Української Православної Церкви у роботі Священного Синоду Руської Православної Церкви пояснюється наявністю важливих питань, які можна вирішити тільки разом, - відзначив Блаженніший Владика у розмові з журналістами. - Наприклад, в багатьох країнах Західної Європи є українська діаспора, а от православні приходи на цих територіях знаходяться під юрисдикцією РПЦ. Тому часто правлячі архієреї таких єпархій звертаються до нас с проханням направити на україномовні приходи європейських країн священнослужителів з України».

За словами архіпастиря, це лише один із багатьох моментів, які обумовлюють тісний церковно-адміністративний діалог між Українською та Руською Православними Церквами».


(21 серпень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com