УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Академік Борис Патон нагороджений орденом святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова I-го ступеняУ п'ятницю, 7 вересня, Блаженніший Митрополит Володимир прийняв у своїй предстоятельській резиденції в Києво-Печерській Лаврі президента Національної академії наук України академіка Бориса Патона. У ході бесіди Предстоятель Української Православної Церкви вручив визначному вченому орден святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова I-го ступеня.

У зустрічі також взяли участь ректор Київської духовної академії єпископ Бориспільський Антоній, настоятельниця Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима, керівник Видавничого відділу Київської Митрополії ігумен Лонгин (Чернуха) і директор видавничого будинку «АДЕФ-Україна» Ігор Шпак.

Однією з найважливіших тем бесіди стало питання про реставрацію й перевидання Пересопницького Євангелія, яке сьогодні перебуває в жалюгідному стані. Борис Євгенович завірив Блаженнішого Митрополита Володимира в тому, що кращі співробітники Академії наук також візьмуть участь у цій роботі. Також слід зазначити, що Національна академія наук України сприяла створенню благодійного фонду для збору коштів на будівництво Воскресенського кафедрального собору та адміністративного центру Української Православної Церкви в столиці.

«Блаженніший Митрополит Володимир - це людина з великої літери, - відзначив Борис Патон під час бесіди з журналістами. - Я ставлюся до нього, як до богослова, проповідника та пастиря зі світовим ім'ям. Знаю його, як подвижника, який невтомно працює для блага нашого народу. Щоразу, коли розмовляю з ним, відкриваю для себе щось нове, хоча, самі розумієте, у такому віці, як у мене, важко вже чимось здивувати.

Для мене було справою честі вручити Його Блаженству вищу наукову нагороду Академії наук України - орден «За наукові досягнення».

Предстоятель Української Православної Церкви подякував високому гостеві за візит і благословив його на подальші наукові звершення. А матінка Серафима показала присутнім унікальний раритет - віньєтку 63-го випуску Київської духовної академії (1909 - 1910 роки).

Фото Максима Брусники


(08 вересень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com