УКР РУС ENG 
   

Блаженніший Митрополит Володимир і Президент України Віктор Ющенко разом молилися на Святій Горі Афон в день свята Різдва Пресвятої БогородиціУ четвер, 20 вересня, на Святу Гору Афон в рамках офіційного візиту до Грецької Республіки прибув Президент України Віктор Ющенко - у супроводі делегації українських посадовців.

Главу держави та супроводжуючих його осіб біля Святих воріт Свято-Пантелеїмонівського монастиря разом із братією обителі зустрічав Предстоятель Української Православної Церкви.

Після приїзду Блаженніший Митрополит Володимир та Віктор Ющенко пройшли до соборного Свято-Пантелеїмонівського храму монастиря, де вклонилися головній святині обителі - чесній главі святого великомученика і цілителя Пантелеїмона.

Президента України від імені ігумена монастиря священноархімандрита Ієремії та братії вітав благочинний обителі ієромонах Макарій. У своєму вітальному слові він побажав Главі держави та особам, які його супроводжували, з користю для душі провести ці Богом даровані години перебування на Святій Горі саме в день свята Різдва Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії.

«Нехай це свято зігріє вашу душу, а молитва, піднесена вами до Бога, буде щирою і сердечною, - сказав отець Макарій. - Бажаємо, щоб Пресвята Богородиця, День народження Якої ми відзначаємо, завжди покривала богомбережену Україну Своїм Покровом і оберігала від зла.

Дуже раді вітати вас в третьому Уділі Божої Матері - так іменують нашу Святу Гору, в день Її славного Різдва».

Потім делегацію українських посадовців на чолі з Президентом привітав Блаженніший Митрополит Володимир.

Він, зокрема, зазначив, що дякує Богові та Його Пречистій Матері, що в дні такого великого Двонадесятого свята, яке є однім із престольних у Києво-Печерській Лаврі, має чудову нагоду, як Предстоятель Церкви, помолитися разом із Главою держави за нашу українську землю, її боголюбивий народ, його добробут, достаток, мир, злагоду та єдність.

«Я дуже радий, - відзначив Архіпастир, - що ми сьогодні, з ласки Божої, у святому для кожного християнина місці, бажаному для кожної православної душі куточку землі, освяченої стопами Пречистої Богородиці та сонму угодників Божих, маємо унікальну можливість помолитися за всіх тих, хто покладає свої надії та сподівання на мене, як на Предстоятеля Української Православної Церкви, та на вас, як Главу української держави.

Звідси, зі Святого Афону, прикликаю Боже благословення на нашу Батьківщину, прошу мудрості для її керівників, сили та стійкості для воїнства, терпіння та добробуту для народу. Пресвята Богородице, спаси нас!»

Того ж дня Блаженніший Митрополит Володимир відслужив Всенічну в Свято-Покровському храмі монастиря. У ньому ж, 21 вересня, очолив святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Пресвятої Богородиці.

За богослужінням Президент України Віктор Ющенко, після сповіді у монастирського духівника, прийняв із рук Предстоятеля Української Православної Церкви Святе Причастя - Тіло і Кров Христові.

Архімандрит Олександр (Драбинко)
Фото автора


(21 вересень 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com