УКР РУС ENG 
   

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди святкування Зимненської ікони Божої МатеріУ понеділок, 24 вересня, Православна Церква вшановувала Зимненську чудотворну ікону Божої Матері. Цього дня Свято-Успенський Зимненський жіночий монастир зібрав тисячі паломників з усієї округи. Окрім багатьох автобусів зі всіх куточків Волині, древня обитель приймала прочан із Вінниці - їх привіз архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, який протягом одинадцяти років обіймав Володимирську кафедру.

Урочистості розпочалися Всенічною, згодом було відслужено акафіст до Божої Матері та нічну Божественну літургію, яку звершив намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел.

Пізню Божественну літургію просто неба очолив Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Володимир Митрополит Київський і всієї України. Йому співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, архієпископи Львівський і Галицький Августин, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, єпископи Мукачевський і Ужгородський Агапіт, Бердянський і Приморський Варнава, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир та чисельне духовенство з багатьох регіонів України.

Святкове богослужіння завершилося хресним ходом з чудотворною іконою навколо Успенського собору монастиря, після якого Блаженніший Владика нагородив орденами святого рівноапостольного князя Володимира губернатора Волині Володимира Бондаря та мера міста Володимира-Волинського П.Д. Саганюка - за активну допомогу у справі відродження монастиря.

Насамкінець він привітав присутніх зі святом, а також звернувся до них зі словом настанови та зокрема, зазначив, що Зимненська обитель вже багато років є рідним для його серця місцем.

«Коли Предстоятель нашої Церкви приїздить на Волинь, а це буває три-чотири рази на рік, - поділився з журналістами колишній правлячий архієрей Володимир-Волинської єпархії архієпископ Симеон, - то вже всі знають, що у будь-яку негоду над нашим краєм обов'язково світитиме сонце. Ми дякуємо Блаженнішому Владиці за те, що він постійно відвідує Зимненський монастир, цю богомбережену єпархію і завжди дає нам добрі поради.

Вечорами в Зимненській обителі біля каміну, особливо в зимову пору, я полюбляв слухати розповіді Архіпастиря про життя людей та Церкви у роки його дитинства, молодості, про радості та печалі предстоятельського служіння».

Зимненська ікона Богоматері - одна з найшановніших святинь в Україні. Згідно передання, цим образом Константинопольський патріарх Миколай благословив святого рівноапостольного князя Володимира на шлюб з візантійською царівною Анною. Саме цим історично пояснюється той факт, що зараз ікона перебуває у Святогорському Успенському Зимненському ставропігіальному жіночому монастирі. Ця обитель також була резиденцією Хрестителя Київської Русі.

Диякон Віктор Мартиненко
Фото автора   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com