УКР РУС ENG 
   

КИЇВ-ЛУЦЬК. Блаженніший Митрополит Володимир освятив престол головного храму Хрестовоздвиженського Чарторийського чоловічого монастиряУ вівторок, 25 вересня, в рамках архіпастирського візиту на Волинь, Предстоятель Української Православної Церкви освятив престол храму на честь Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього у Свято-Хрестовоздвиженському Чарторийському чоловічому монастирі.

За Божественною літургією Його Блаженству співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт, архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим та понад сто священиків. Для того, щоб помолитися разом зі своїм Предстоятелем на Літургію прибули численні прочани не лише з Волині, а й з сусідніх областей.

Візит Предстоятеля - це неординарна подія, яка в Старому Чарторийську відбувається вперше. Окрім того, в четвер, 27 вересня, братія та місцеві жителі відзначатимуть престольне свято обителі вже на освяченому престолі головного храму.

Блаженніший Владика подарував насельникам ікону Божої Матері та благословив на подальший благоустрій і розвиток монастиря.

Згідно з історичними даними, Хрестовоздвиженський собор було побудовано у ХІІ столітті в селищі Чарторийську православними князями Чарторийськими. У першій половині ХVII століття сюди з містечка Колки переїхали домініканські ченці й заснували свій монастир. Католицька обитель існувала до першої половини ХІХ століття, після чого занепала. З початком колективізації, наприкінці 1920-х - на початку 1930-х років атеїсти перетворили собор на зерносховище, що сприяло остаточній руйнації святині.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 11 червня 1997 року (Журнал № 29), згідно з рапортом архієпископа Нифонта (нині митрополит Луцький і Волинський) було засновано Хрестовоздвиженський чоловічий монастир. Настоятелем призначено ігумена Володимира (Гапонюка).

У грудні 1997 року рішенням Волинської облдержадміністрації Хрестовоздвиженський собор в аварійному, напівзруйнованому стані, без куполів і даху було передано чернечій громаді. Наразі у приміщенні ведуться ремонтні роботи.

Протоієрей Мисаїл Аніщенко
Фото автора   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com