УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у місці знаходження чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Призри на смирення» у день її святаУ суботу, 29 вересня, Предстоятель Української Православної Церкви звершив Літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі столиці. Його Блаженству співслужили  єпископ Бориспільський Антоній, ректор КДАіС  та братія обителі.

«Кожне свято Божої Матері - це радість про Господа, радість у тому, що ми маємо Скоропослушницю і Подательку радості», - сказав у своїй проповіді Блаженніший Владика.

Після богослужіння Митрополит Володимир вклонився чудотворному образу Богородиці.

Нині численні прочани зі всієї України та окремих куточків православного світу приїжджають у Свято-Введенську обитель, щоб прикластися до святині.

Ця ікона ХІХ століття є списком чудотворного образу 1420 року, що явився на Кам'яному озері у Псковській області. У Свято-Введенський монастир ікону Божої Матері «Призри на смирення» було передано схимонахинею Феодорою, яка зберігала її у себе протягом 55 років.

У серпні 1993 року образ Богородиці з Немовлям дивним чином відбився на склі, яке прикривало ікону, але не торкалося її. Київські вчені, провівши  дослідження, дійшли висновку, що зображення є нерукотворним, і водночас не змогли дати наукового пояснення чуду, що сталося.

Наказом Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року святий образ Божої Матері «Призри на смирення» визнано чудотворним.

Ризи таких ікон за давньою традицією прикрашали дорогоцінними металами й коштовним камінням. Тому у 1996 році святий лик Богородиці було оправлено у дорогоцінну ризу, яка, на думку спеціалістів, має високу художню цінність.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com