УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. У духовних школах столиці відбулася науково-практична конференція, присвячена 250-річчю канонізації святителя Димитрія (Ростовського)Цього року Православна Церква відзначає 250-літній ювілей від дня канонізації видатного богослова кінця XVII - початку XVIII сторіч, автора фундаментальної праці «Житія святих», блискучого проповідника святителя Димитрія Ростовського. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, у неділю, 7 жовтня в актовому залі Київської духовної академії в Києво-Печерській Лаврі (корпус № 45) відбулася науково-практична конференція, присвячена цій славній події в історії Церкви.

Організаторами форуму виступили професори Київської духовної академії; вони ж разом зі студентами духовних шкіл і стали його учасниками. Особливий інтерес присутніх викликали доповіді викладачів семінарії священика Сергія Вейго та кандидата богослов'я Володимира Коцаби. Останній, завдяки своїм дослідженням життя й діяльності Предстоятеля Української Православної Церкви, змін розповісти про значення приклада духовного життя і наукової діяльності святителя Димитрія для Блаженнішого Митрополита Володимира, що, як відомо, з 16 липня 1982-го по 27 травня 1992 року управляв Ростовською кафедрою.

Також під час форуму з концертом духовних піснеспівів, автором яких є святитель Димитрій, виступив хор Київської духовної академії під управлінням ієромонаха Романа (Підлубняка).

За словами ректора Київських духовних академії й семінарії єпископа Бориспільського Антонія, подібні конференції за участю студентів і викладачів будуть традиційними, тому що це один із напрямків наукової богословської й церковно-історичної діяльності, якою має займатися кожна духовна школа.

Слід зазначити, що науково-практична конференція, присвячена пам'яті святителя, пройшла також у Ростові. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на форумі представляв намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел. Він зачитав вітальне слово Блаженнішого Владики до учасників конференції, у якому Архіпастир акцентував увагу слухачів на вічній актуальності видатної праці святителя Димитрія «Житія святих», апелюючи до того, що сотні православних архієреїв і тисячі священнослужителів в усіх країнах світу от уже четверте століття поспіль залучають віруючих до безцінної скарбниці повчальних прикладів із життя подвижників благочестя, які старанно збирав Ростовський архіпастир.

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира з нагоди 250-річчя від дня канонізації святителя Димитрія Ростовського читайте ТУТ >>>


 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com