УКР РУС ENG 
   

Сьогодні, 11 жовтня, до України прибуває Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор IIЗ паломницьким візитом в Україні з 11 по 16 жовтня знаходитиметься Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II. У програмі візиту - відвідування Києва й Одеси, зустрічі й спільні літургії з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром та єпископами УПЦ, виступ перед студентами Київської та Одеської духовних семінарій, відвідування храмів і монастирів столиці й Одеси. Патріарх Олександрії також планує зустрітися із Президентом України Віктором Ющенком в Києво-Печерській Лаврі.

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира зустріне Предстоятеля Олександрійської Православної Церкви в аеропорту «Бориспіль» ректор Київських духовних академії і семінарії єпископ Бориспільський Антоній.

Прес-конференція Патріарха Феодора ІІ запланована на 15 жовтня.

Біографічна довідка

Патріарх Феодор II народився в Канлі провінції Кастелі Ханья в 1954 році. У дитячому віці жив разом з родиною в Тилисі, в Агієс Параскієс, у Геракліоні на острові Крит. Після гімназії вчився в церковній школі Ризаріїв в Афінах й одержав ступінь магістра після закінчення богословського факультету Університету Аристотеля у Фессалоніках. Також він вивчав історію мистецтв, літературу й філософію в Одесі.

В 1973 році прийняв чернечий постриг у монастирі Анкарат. Продовжив учитися в салонікійському Університеті імені Аристотеля на богословському факультеті.

В 1975 році рукоположений у диякона в монастирі Спілі, і обіймав посаду протосінкела (секретаря) Ламбійської і Сфакійської митрополії на Криті. Брав активну участь у проповідницькій і філантропічній діяльності.

З 1985 до 1990 року перебував в Одесі як Екзарх Патріарха Олександрійського в Росії, де його паствою були греки колишнього Радянського Союзу.

Він заснував школу Грецької Культури й музей Філікі Етереа для 600 дітей, де ведеться навчання грецькій мові. В 1990 р. був рукоположений у єпископа з титулом Кірінського й був призначений патріаршим представником Олександрійського Патріархату в Афінах. Владика завжди супроводжував Патріарха Парфенія в поїздках по Африці й на багатьох інтернаціональних і богословських конференціях.

В 1996 році був призначений патріаршим вікарієм в Олександрії.

У вересні 1997 року митрополит Феодор обирається митрополитом Камеруну й Центральної Африки. У наступні роки він стає відомий як пастир, що зробив величезний внесок в апостольське служіння народам Камеруну, Чаду, Гвінеї, Еквадору, Габону й островів Святого Фоми, як адміністратор, що прийняв величезну митрополію, що простирається на центральну й західну Африку.

В 2002 році був обраний митрополитом Зімбабве, а праця апостольського служіння із центрально-західної Африки переноситься південніше, у землі Зімбабве, Анголи, Мозамбіку, Ботсвана, Малаві. Він заснував 4 місіонерських центри в Харарі, Грецький культурний центр для 400 делегатів, 2 великих місіонерських центри в Малаві, госпіталь, технічну школу й школу медсестер. За підтримкою Грецького Парламенту він обновив Грецьку площу (Школа, храм, резиденція єпископа) у Бейре, у Мозамбіку. Він заснував храми й передав грецьким громадам у Ботсвані й Анголі.

9 жовтня був обраний Синодом Олександрійської Церкви Папою й Патріархом Олександрійським і всієї Африки. Церемонія інтронізації відбулася в Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці в Олександрії 24 жовтня 2004 р.

Офіційний титул

Папа і Патріарх великого граду Олександрії, Лівії, Пентаполю, Ефіопії, усього Єгипту й всієї Африки, Отець отців, Пастир пастирів, Архієрей архієреїв, тринадцятий Апостол і Суддя всього всесвіту.

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com