УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. До столиці нашої країни прибув Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор IIУ четвер, 11 жовтня, в аеропорту «Бориспіль» високого гостя зустрічала делегація від Української Православної Церкви на чолі з Предстоятелем - Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України. До її складу увійшли митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, єпископ Ніжинський і Батуринський Іриней, а також секретар Предстоятеля нашої Церкви архімандрит Олександр (Драбинко) і викладачі Київської духовної академії.

Органи державної влади під час зустрічі представляв Міністр культури та мистецтв України Юрій Богуцький.

Також до центрального аеропорту столиці прибули представники Посольства Греції в Україні й Надзвичайний і Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет в нашій країні пан Юсеф Мустафа Зада.

Предстоятель Олександрійської Православної Церкви приїхав до столиці з Москви. Його супроводжував архієпископ Рязанський Павел і архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан.

Під час бесіди у конференц-залі аеропорту Блаженніший Митрополит Володимир розповів Патріарху Феодору II про останні найважливіші події з життя Української Православної Церкви. Зокрема, він подякував гостеві за те, що він надіслав своїх представників для участі в урочистостях з нагоди 15-річчя історичного Харківського Архієрейського Собору. «Паства Української Церкви ще й досі страждає від наслідків розколу в православ'ї, що стався 1992 року, - відзначив Блаженніший Владика, - а тому для нас є дуже важливими молитовне спілкування та тісна взаємодія з іншими Помісними Православними Церквами. Саме визнання нашого канонічного статусу світовою православною спільнотою допомогло подолати чимало труднощів і зробити рішучі кроки на шляху відродження духовності в країні».

Олександрійський Патріарх, у свою чергу, зазначив, що захоплюється мужністю та мудрістю Блаженнішого Митрополита Володимира, завдяки якій вдалося не лише підтримати архієреїв, священнослужителів і віруючих Української Православної Церкви, але й повести церковний корабель до спасіння, не дивлячись на свавілля розкольників і байдужість влади до міжконфесійних протиріч на початку 90-х років минулого століття.

Також у столичному аеропорту відбулося спілкування Предстоятеля Олександрійської Православної Церкви з представниками як світських, так і церковних українських ЗМІ. Головним питанням журналістів стала мета приїзду Його Блаженства до України; хтось цікавився, звідки Архіпастир, який здійснює своє служіння на Африканському континенті, знає російську мову.

«Україна є для мене рідною державою, - поділився Патріарх Феодор II. - Мені пощастило п'ять років мешкати в Одесі, де я вивчав історію мистецтв, літературу й філософію. До того ж я очолював подвор'є Олександрійського Патріархату, яке знаходилося в цьому прекрасному місті». Він також сказав, що довгий час мріяв відвідати Святині стародавнього Києва та оглянути «Матір міст руських», подорожуючи на катері водами Дніпра.

Увечері цього ж дня Блаженніший Митрополит Володимир прийняв Патріарха у своїй предстоятельській резиденції в Києво-Печерській Лаврі. Гість розповів присутнім про проблеми, з якими стикаються православні віруючі в Африці, а також відзначив деякі цікаві особливості, притаманні богослужінню та церковнопарафіяльному життю ввіреного його архіпастирській опіці регіону; особливо його порадувала звістка про те, що через п'ятнадцять років невтомних звернень до органів державної влади різних інстанцій Українській Православній Церкві нарешті виділили землю під будівництво кафедрального собору Київських Митрополитів. Він також підтримав ініціативу нашої Церкви відреставрувати та перевидати «Пересопницьке Євангеліє», кошти від продажу якого підуть на виготовлення іконостасу для майбутнього Свято-Воскресенського собору.

Блаженніший Митрополит Володимир повідомив Папу і Патріарха великого града Олександрії про нинішній стан церковно-державних відносин, після чого останній виявив бажання зустрітися з Президентом України Віктором Ющенко.

Також програмою візиту передбачені звершення Божественної літургії в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври, зустрічі з викладачами та студентами Київських духовних академії та семінарії, відвідання храмів і монастирів столиці. Побуває Олександрійський Патріарх і в Одесі, де також звершить Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі, молитиметься в однойменному чоловічому монастирі, який здавна вважається патріаршою резиденцією Предстоятелів Руської Православної Церкви.

Потім знову повернеться до столиці України, де в актовому залі Київської духовної академії (Києво-Печерська Лавра, корпус №45) проведе прес-конференцію.

Олександр Андрущенко
Фото Максима Брусники та Костянтина Дмитренко

Надалі ми повідомлятимемо про заходи, передбачені програмою візиту Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II до України.

Її спеціально для читачів нашого сайту підготували співробітники Синодального відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com