УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Патріарх Олександрійський Феодор II закликає український народ об’єднатися навколо канонічного ПредстоятеляВідвідати Україну, а зокрема Київ і Одесу, як поділився своїми переживаннями Блаженніший Патріарх Феодор, було його давньою мрією. Програма візиту виявилася досить щільною. Так, з ранку 12 жовтня у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Патріарх у співслужінні з Блаженнішим Митрополитом Володимиром, архієреями і духовенством УПЦ очолив Божественну Літургію. Після урочистого богослужіння Блаженніший Феодор звернувся до Предстоятеля Української Православної Церкви і всього православного народу України з наступними словами:

«Ваше Блаженство! Від усього серця дякуємо Вам за ту унікальну можливість, яку Ви надали нам з такою великою щедрістю - ми дякуємо за наданий нам прийом і за Ваше прекрасне співсвятительство. Ви - людина любові й миру. Про це свідчать довгі роки Вашої гідної церковної діяльності, а також керування облагодатствованою згори паствою, обдарованою багатьма дарами від благословляючого Вас Бога.

Ваше Блаженство, у свій час сюди, в Україну, приїжджали Мелетій Пигас і Кирило Лукарис - для того, щоб захистити Православну Церкву від унії. Вони були насельниками того ж монастиря на острові Крит, що і я. Подібно до них я хотів би заявити, що Ви є канонічним Предстоятелем Української Православної Церкви, і всі ми, Православні Церкви, шануємо Вас як одного з нас. І Ви, і архієреї Вашої Церкви мають благодать Святого Духа. Тому я закликаю український народ об'єднатися навколо канонічного Предстоятеля. Україна - це велика й сильна країна. І тому її народ повинен триматися канонічної Православної Церкви. Я, Ваше Блаженство, не є тут чужою людиною, я багато років був поруч із Вами, і можете бути впевнені, що Олександрійський Патріархат завжди буде разом з Вами. Зараз, Ваше Блаженство, я хотів би піднести Вам у дарунок копію Євангелія Кирила Лукариса, так, щоб Ви надалі мали сили «право правити» слово Божественної Істини. Також я хотів би піднести Вам єгипетський хрест із монастирів Єгипту».

Після святкового обіду, що відбувся у братській трапезній Лаври, Владика направився до Грецького посольство, де мав зустріч з його працівниками.(13 жовтня 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com