УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Патріарх Олександрійський відвідав місце будівництва Свято-Воскресенського кафедрального собору Київських МитрополитівУ п'ятницю, 12 жовтня делегація Олександрійської Православної Церкви прибула до місця, де 2 червня цього року Блаженніший Митрополит Володимир у присутності Президента України Віктора Ющенка, Прем'єр-міністра Віктора Януковича та Київського міського голови Леоніда Черновецького освятив хрест і наріжний камінь в ознаменування будівництва кафедрального собору Української Православної Церкви на честь Воскресіння Христового.

Тут Блаженніший Патріарх Феодор II відслужив подячний молебень і передав своє благословення на будівництво храму.

«Це буде храм, - зазначив Олександрійський Патріарх у розмові з журналістами, - в якому знайдуть духовну відраду тисячі людей. Також і ті будівлі, що будуть навколо храму, слугуватимуть духовній користі віруючих. Теж саме ми робимо й в усій Африці. У цьому регіоні є п'ятдесят шість великих країн, в яких ми маємо тисячі лікарень, шкіл, храмів.

Я спонукаю архієреїв до того, щоб вони, коли будується церква, навколо неї влаштовували комплексні споруди і чисті джерела, аби люди могли знаходити біля Церкви також й чисту воду. Найбільшої уваги ми надаємо організації шкіл, щоб діти могли навчатися грамоті, щоб їх Батьківщина мала краще майбутнє.

Я радий, що на місці майбутнього храму було покладено камінь саме Митрополитом Володимиром. Бажаю, щоб Блаженніший Владика мав сили від Бога і побачив цей храм збудованим. І бажаю радості та здоров'я українському народові».

Патріарх Феодор разом з архієреями і духовенством, що супроводжували його, проспівали тропар Пасхи грецькою, церковнослов'янською та українською мовами. Блаженніший Патріарх привітав усіх присутніх на богослужінні великоднім привітанням «Христос воскрес!»

 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com