УКР РУС ENG 
   

ОДЕСА. Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II прибув до ОдесиУвечері 12 жовтня Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II, який перебуває з візитом в Україні, прибув до Одеси. В аеропорту його зустрічала делегація на чолі з Высокопреосвященнішим Агафангелом, митрополитом Одеським та Ізмаїльським. До складу делегації увійшли Преосвященніший Алексій, єпископ Білгород-Дністровський, вікарій Одеської єпархії, Преосвященніший Петр, єпископ Хиньковський, вікарій Кишинівської єпархії, намісники одеських монастирів, а також представники Генерального консульства Греції в Одесі та грецької діаспори регіону.

Тепло вітаючи поважного гостя, митрополит Агафангел сказав: «Нині радіє вся православна Одеса. Народ Божий пам'ятає Вас як старанного трудівника на ниві Христовій, який віддав багато сил справі відродження духовності в нашому славетному місті. Одесити ніколи не забували Вас у своїх молитвах. І от тепер Ви, Ваше Блаженство, знову ступили на цю рідну для Вас землю, де трудилися 10 років, будучи представником Олександрійського патріарха при Руській Православній Церкві».

У відповідь Блаженніший Патріарх Феодор зазначив, що дуже йому приємно знову ступити на одеську землю, де провів багато років. «Я радий бачити тут багатьох моїх знайомих, мені дорогих і близьких людей. Сердечно вітаю всіх присутніх, а в їхній особі - всіх одеситів. Нехай милість Божа перебуває завжди з вами», - сказав Патріарх.

Разом із Патріархом Олександрійським до Одеси прибули митрополит Кейптаунський Сергій, архієпископ Рязанський і Касімовський Павел, єпископ Мадагаскарський Ігнатій, єпископ Киринський Афанасій, представник Російської Православної Церкви при Олександрійському Патріарху архімандрит Леонід та інші офіційні особи.

Предстоятель Олександрійської Церкви та супровідні особи прибули до однієї з найстаріших обителей Причорномор'я - Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря. Біля входу до літньої патріаршої резиденції Блаженнішого Феодора зустрічали насельники обителі та учні Одеської духовної семінарії на чолі з ректором ОДС архімандритом Євлогієм (Гутченком).

Під час урочистого прийому на честь поважного гостя із привітальним словом виступив митрополит Агафангел. Звертаючись до патріарха Олександрійського, він сказав: «Я радий, що знову ми разом, як колись. З 92-го по 95-й роки ми з Вами, Ваше Блаженство, разом трудилися в цьому благословенному місті. Ніколи не забуду наші спільні богослужіння, зустрічі та бесіди, сповнені особливого тепла і радісті від спілкування з Вами.

У стінах цієї обителі побували багато Ваших попередників - патріархи Олександрійські Миколай, Христофор, Парфеній. Всі вони залишили глибокий слід у серцях одеситів. І от тепер ми раді бачити Вас, славетного спадкоємця добросусідських традицій Ваших попередників у нелегкому служінні предстоятеля Олександрійської Церкви».

Патріарх Феодор у відповідному слові сердечно подякував митрополиту Агафангелу, зазначивши, що вже багато років хотів знову побувати на гостинній одеській землі. «Тут я провів кращі роки мого життя. Вперше я вступив на одеську землю двадцять два роки тому. І за десять років мого служіння тут як представника Олександрійського Патріархату при Руській Православній Церкві я дізнався дуже багато про Одесу і її чудових жителів. Починав я своє служіння тут при Вашому попереднику - митрополиті Сергії. А потім разом з Вами, Ваше Високопреосвященство, ми трудилися й молилися. Їдучи тоді з Одеси до нового місця мого служіння, я відвіз найгарніші спогади про цей період мого життя й про Вас - ангела Божого. Я вражений тим, як змінилося духовне життя в Одесі за роки моєї відсутності. Вашими трудами та молитвами, дорогий владико Агафангел, побудовано багато нових храмів і монастирів, відроджено колись закриті церкви.

Після служіння у Одесі я повинен був виїхати до Африки, де провів багато часу, виконуючи місіонерську роботу і подорожуючи по всьому континенту. Було дуже нелегко. Але, як я потім зрозумів, труднощі були допущені Господом, щоб підготувати мене до майбутнього служіння предстоятеля Олександрійської Церкви. Протягом цих років я вчився в моїх славних попередників - патріархів Миколая, Парфенія та Петра. Від них я дізнався, як потрібно вести корабель Олександрійської Церкви бурхливими хвилями сьогодення.

Дорогий владика Агафангел! Я радий сьогодні перебувати на рідний для мене землі. Тут я не чужий. Тут мені знайомий кожен куточок, кожна вулиця. Всі ці роки я пам'ятав вас. Ви були в моєму серці, у моїх молитвах.

Радий, що бачу поруч із Вами Вашого незмінного помічника - єпископа Білгород-Дністровського Алексія, якого пам'ятаю ще семінаристом. Але тоді вже звернув на нього особливу увагу як на обранця Божого. Бачу також тут і безліч інших знайомих людей і почуваю себе як вдома».

Блаженніший Патріарх Феодор також запросив митрополита Агафангела відвідати Олександрійський Патріархат.

Прес-служба Одеської єпархії   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com