УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА-ГРУЗІЯ. Блаженніший Митрополит Володимир взяв участь в урочистостях з нагоди 1400-ліття Мцхетського монастиря ДжваріУвечері, 12 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви прибув до Тбілісі, щоб узяти участь в урочистих заходах, присвячених святкуванню 1400-ліття від дня заснування Мцхетського монастиря на честь Хреста Господнього (Джварі). Ця знаменна подія в історії Грузинської Православної Церкви співпала з двома ювілейними датами - 75-річчям від дня народження Католикоса-Патріарха всієї Грузії Ілії II та 30-річчям його патріаршої інтронізації.

Цього дня Блаженніший Митрополит Володимир мав зустріч із Патріархом Костянтинопольским Варфоломієм. Сторони обмінялися думками стосовно розвитку церковно-державних відносин в Україні та світі.

Наступного дня, 13 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав монастир Джварі, що знаходиться в околицях Мцхету. Під час подячного молебню разом зі Вселенським Патріархом в соборному храмі обителі молилися Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, а також Глави та представники Помісних Православних Церков, які прибули на ювілейні урочистості, а саме: архієпископ Кіпрський Хризостом, Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Митрополит Христофор, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України та інші.

Після завершення урочистого богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир відвідав предстоятельську резиденцію Католикоса-Патріарха Ілії II. Від імені Священного Синоду, єпископату, духовенства і віруючих Української Православної Церкви він привітав Грузинського Архіпастиря з 75-річчям від дня народження та 30-річчям патріаршої інтронізації.

«Значна частина вашого архіпастирського служіння в цій стародавній країні припала на складні часи, але грузинська паства на чолі з вами вистояла і сьогодні кількість віруючих постійно збільшується, - з цими словами Блаженніший Владика звернувся до ювіляра. - Дякую за нагоду помолитися разом із вами на цій благословенній землі. Все це свідчить не лише про особисту дружбу між Предстоятелями, але, що найголовніше, і про те, що православні архієреї, священнослужителі та віруючі різних країн світу - це одна дружня родина, перевірена на відданість численними радощами та печалями. Нехай Всемилостивий Господь і надалі зміцнює вас у нелегкій справі архіпастирського служіння Святій Церкві та кожному окремому ближньому».

Блаженніший Митрополит Володимир вручив Католикосу-Патріарху всієї Грузії виготовлену майстрами Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври панагію з зображенням ікони Божої Матері «Печерська», образ «Покров Пресвятої Богородиці» - саме в день цього свята стародавня Мцхетська обитель відзначає свій ювілей. Також Предстоятель Грузинської Православної Церкви був удостоєний ордену преподобних Антонія та Феодосія Печерських.

Католикос-Патріарх Ілія II подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру за увагу та візит.

Увечері того ж дня Предстоятель Української Православної Церкви мав зустріч і спілкування з прем'єр-міністром Грузії Зурабом Ногаіделі.

Олександр Андрущенко
Фото архімандрита Олександра (Драбинка)   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com