УКР РУС ENG 
   

ОДЕСА. Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II очолив всеношну напередодні свята Покрови Пресвятої БогородиціУвечері 13 жовтня сотні віруючих прибули до Спасо-Преображенського кафедрального собору Одеси, щоб привітати предстоятеля Олександрійської Церкви Патріарха Феодора.

Патріарх Олександрійський очолив всеношну напередодні свята Покрови Божої Матері. Йому співслужили митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Кейптаунський Сергій, архієпископ Рязанський і Касімовський Павел, єпископ Мадагаскарський Ігнатій, єпископ Киринський Афанасій, єпископ Білгород-Дністровський Алексій, вікарій Одеської єпархії, єпископ Хиньковський Петр, вікарій Кишинівської єпархії, представник Руської Православної Церкви при Олександрійському патріарху архімандрит Леонід, ректор Одеської духовної семінарії архімандрит Євлогій, намісники одеських монастирів, настоятелі міських храмів і духовенство.

Після богослужіння митрополит Агафангел сказав: «Ми щасливі, що в цей вечір, коли Богородиця з'явилася у Влахернському храмі преподобному Андрію, ми можемо молитися разом із Блаженнішим Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором. Ви, Ваше Блаженство, привнесли в ці стіни благословення древньої апостольської Олександрійської Православної Церкви. Ви - наш патріарх. Багато років Ви трудилися в Одесі як екзарх Олександрійського патріарха. Багато хто із тутешніх парафіян є Вашими духовними чадами. В їхніх очах горить світла радість: вони пам'ятають доброго архімандрита Феодора, вони не забули у своїх серцях Преосвященного єпископа Феодора. А нині вони схиляються перед Вами як першоієрархом апостольської Олександрійської Церкви.

Ми знаємо Вас як богослова, вченого, мудрого ієрарха, як ревного молитовника й доброго пастиря, який докладає всіх зусиль, щоб нам не піддатися спокусам, єресям і розколам. На жаль, в Україні також є розкольники. Від імені Священного Синоду Української Православної Церкви я хочу подякувати Вам, Ваше Блаженство, за Вашу підтримку канонічного Православ'я на землі Київської Русі. Під час свого візиту Ви не раз - і в Москві, і в Дівєєві, і в Києві - говорили про свою підтримку канонічної Церкви в Україні на чолі з нашим Предстоятелем - Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Ви допомагаєте нам вистояти, затвердитися у вірі й благочесті. Ви є другом Руської Церкви й Ваше серце сповнене любові Христової, яка розбиває окови всякого гріха».

У відповіді Блаженніший Феодор сердечно подякував митрополиту Агафангелу. «Під час мого візиту до Росії та України відбулося два дива. Перше полягало в тому, що я опинився в Дівєєві біля мощей шанованого мною святого - преподобного Серафіма Саровського саме в той день, коли три роки тому мене обрали Патріархом. А друге диво полягає в тому, що у день святкування Касперовського образа Божої Матері я опинився тут, в Одесі. І сьогодні я знову молився перед цією чудотворною іконою, як колись багато років тому.

Дванадцять років минуло з тих пір, як я виїхав з Одеси. Однак сьогодні в мене таке враження, що я ніколи не залишав цього чудового міста. Якщо в наших серцях буде любов Божа, то над нами час не матиме влади.

Я приїхав сюди, щоб підтримати канонічну Українську Православну Церкву, щоб служити з канонічними архієреями та священнослужителями. Ви - вірні чада Православної Церкви - непохитно перебувайте у вірі й благочесті, дотримуйтеся канонів і догматів.

Завжди у Церкві були проблеми й труднощі. Єресі бували і в Олександрії. Але ми повинні жити Святим Духом, який поєднує всі Церкви Вселенського Православ'я. Це входить до головного завдання Олександрійського Патріарха - збереження канонічного Православ'я.

Будьте всі під омофором Вашого прекрасного архієрея. Будьте всі однією благословенною родиною».

Патріарх Феодор також передав у дарунок митрополиту Агафангелу Євангеліє грецькою мовою.

Прес-служба Одеської єпархії   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com