УКР РУС ENG 
   

Патріарх Олександрійський Феодор II став почесним членом Київської духовної академіїСьогодні, 15 жовтня, в актовому залі Київської духовної академії в Києво-Печерській Лаврі (корпус № 45) відбулася зустріч Олександрійського Патріарха Феодора II з викладачами й студентами.

Вітальним словом відкрив урочисті збори ректор духовних шкіл єпископ Бориспільський Антоній. Він, зокрема, зачитав постанову Вченої ради КДА про обрання Блаженнішого Патріарха Феодора II почесним членом Академії (журнал Київської духовної академії №63 від 15.10.07 року).

Далі слово було надано Олександрійському Патріархові. Він коротко розповів про історію Олександрійської Православної Церкви, про стан духовної освіти в Єгипті й країнах Африканського континенту, а також відзначив, що з радістю сприйняв звістку про початок реформи в Київських духовних академії й семінарії.

Також Патріарх сказав кілька слів про своє зворушливе ставлення до Блаженнішого Митрополита Володимира, з яким познайомився ще в 1967 році на острові Крит. «Цінуйте свого Архіпастиря, бережіть його, беріть приклад, не втрачайте найменшої можливості помолитися з ним за Божественною Літургією», - сказав Предстоятель Церкви святого апостола Марка, звертаючись до майбутніх пастирів.

Насамкінець Патріарх Феодор II побажав єпископу Бориспільському Антонію Божої допомоги в його діяльності й подарував Київським духовним школам хрест, виготовлений єгипетськими ченцями-майстрами. «Нехай ця унікальна святиня буде благословенням для ваших шкіл», - сказав Олександрійський Першоієрарх, осінивши присутніх хресним знаменням.

Також високий гість відповів на запитання студентів, які з особливим інтересом цікавилися життям Олександрійської Православної Церкви, а також особливостями відродження духовності в країнах Африканського континенту.

Після цього студенти Київських духовних шкіл піднесли Патріархові Феодору II букет живих квітів.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com