УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Прем’єр-міністр України зустрівся з Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором IIУ понеділок, 15 жовтня Прем'єр-міністр України Віктор Янукович зустрівся з Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором II та з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї Украіни Володимиром. Зустріч відбулася в приміщенні Кабінету Міністрів України.

«Я приїхав, щоб звершити разом з Блаженнішим Митрополитом Володимиром Божественну літургію і щоб підтримати канонічну Церкву», - сказав Патріарх.

Блаженніший Феодор підкреслив, що Україна для нього - рідна держава, а в Одесі він знає «кожен куточок», тому що в цьому місті він багато років очолював подвор'є Олександрійської Православної Церкви. Патріарх поділився своїми враженнями про зміни, які сталися в Україні. «Мене дуже вразив Київ і Україна, я спостерігаю великий прогрес Вашої країни. Я дуже добре знаю проблеми України і вірю, що все буде добре», - поділився враженнями Патріарх.

Патріарх також подякував Прем'єр-міністру за допомогу, яку він надає Церкві в будівницві Свято-Воскресенського кафедрального собору Української Православної Церкви.

Віктор Янукович, вітаючи високого гостя, розповів про актуальні проблеми України, головною з яких є бідність. «Я виріс в бідній сім'ї, - сказав він, - і знаю, як це принизливо. З цим потрібно боротися». Віктор Янукович заявив, що головне своє завдання як державного діяча він вбачає в боротьбі з бідністю шляхом підвищення матеріального статку кожного громадянина.

Прем'єр-міністр запросив Блаженнішого Патріарха Феодора під час наступного візиту в Україну відвідати Свято-Успенську Святогірську Лавру.

Патріарх Феодор, завершуючи зустріч, нагадав, що в своєму патріаршому титулі він значиться як «тринадцятий апостол», і тому подарував Віктору Януковичу срібну декоратвину тацю з зображенням дванадцяти апостолів. Прем'єр-міністр подарував Патріарху на пам'ять про відвідання Києва картину з зображенням Андріївськії церкви.

Фото архімандрита Олександра (Драбинка)   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com