УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Президент України зустрівся з Патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором IIУ вівторок, 16 жовтня Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Предстоятелем Олександрійської Православної Церкви Блаженнішим Патріархом Феодором II та з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром. У зустрічі з боку Олександрійського Патріархату також прийняли участь митрополит Доброї Надії Сергій, єпископ Мадагаскарський Ігнатій та єпископ Кірінський Афанасій, які супроводжували Патріарха Феодора під час його перебування в Україні. Зустріч відбулася в Секретаріаті Президента України.

Вітаючи Предстоятеля другої за диптихом Помісної Православної Церкви, Віктор Ющенко сказав: «Я вклоняюсь перед Вами і тією діяльністю, яку Ви звершуєте». Президент розповів про сучасний стан церковно-державних відносин в Україні. На його думку, сьогодні в державі спостерігається ренесанс Православ'я, оскільки за роки незалежності відроджено та побудовано біля 12 тисяч храмів. «Не дивлячись на те, що в Україні Церква відділена від держави, ми з Блаженнішим Митрополитом Володимиром багато робимо разом. Українське Православ'я відіграє все більшу роль в соціальному та духовному житті суспільства. Ми вдячні, що сьогодні українське Православ'я деполітизоване, що це тільки зміцнює довіру до Церкви», - підкреслив Віктор Ющенко.

Серед проблем Президент назвав роз'єднаність православних в Україні, але висловив надію на те, що вона буде подолана, в тому числі з допомогою Вселенського православ'я, в чому просив сприяння Олександрійського Патріархату.

Говорячи про можливість створення Помісної Української Церкви, Президент підкреслив, що «це дуже делікатна тема, і це повинно звершуватись еволюційним шляхом, адже мова не йде про примирення двох чи трьох людей, - це стосунки між мільйонами людей. Тут потрібно, щоб брат подав руку брату».

Відповідаючи на вітальне слово Президента України, Патріарх Олександрійський Феодор сказав, що Церква, яку він очолює, згідно з канонічним устроєм є другою в сім'ї Помісних Православних Церков. Патріарх Феодор відзначив, що Предстоятелі всіх Православних Церков вважають Блаженнішого Митрополита Володимира своїм Собратом. «Цей канонічний устрій Православної Церкви повинен поважатись усіма», - підкреслив Патріарх.

Блаженніший Феодор розповів Президенту про славну історію та сучасний стан Олександрійського Патріархату, майбутнє якого, за твердим переконанням Його Блаженства, пов'язане з народами африканського континенту. В Африці 56 країн, і в 45 з них Олексанрійський Патріархат має свої місії. Також Предстоятель Олександрійської Православної Церкви розповів про відвідання храмів і монастирів Києва та Одеси. Він наголосив, що Одеса є «священним містом для кожного грека, оскільки звідти розпочалась грецька визвольна революція».

Блаженніший Патріарх подякував Президенту України за все, що він робить для Української Православної Церкви, і подарував йому ікону святого апостола Марка, засновника Олександрійської Православної Церкви. Віктор Ющенко на пам'ять про відвідання України подарував Патріарху статуетку святого рівноапостольного князя Володимира.

Блаженніший Феодор запросив Віктора Ющенка відвідати Олександрійську Патріархію, а також запропонував разом звершити паломництво на святу гору Сінай. На завершення зустрічі Митрополит Київський і всієї України Володимир подякуав Президенту за увагу, яку він приділив делегації Олександрійського Патріархату. Прощаючись з Блаженнішим Феодором, Віктор Ющенко попросив його «частіше приїжджати в Україну і не залишати нас надовго».

Священик Миколай Данилевич
Фото архімандрита Олександра (Драбинка)   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com