УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Заступник голови Київської міської державної адміністрації Сергій Рудик зустрівся з Предстоятелем Української Православної ЦерквиУ середу, 17 жовтня, заступник голови Київської міської державної адміністрації Сергій Рудик зустрівся з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Під час зустрічі обговорювався запропонований КМДА проект Плану розміщення культових споруд у м. Києві, а також будівництво кафедрального собору УПЦ у Печерському районі та питання співпраці УПЦ з міською владою в соціальній сфері. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Зокрема, Сергій Рудик зазначив, що КМДА вже збирає пропозиції релігійних організацій столиці до Схеми розміщення культових споруд у Києві. Передбачається, що протягом цього року вона буде винесена на затвердження сесією Київради. Схема розроблена спеціалістами Київгенплану і закріплює місця для будівництва церков з урахуванням потреб киян до 2020 року.

Під час зустрічі Митрополит Володимир подякував міській владі за всебічну допомогу у будівництві кафедрального собору УПЦ у Печерському районі столиці: «Українська Православна Церква вдячна міській адміністрації за те, що ви відгукнулися на наші прохання і виділили землю для будівництва собору. До цього ми плануємо встановити там невелику дерев'яну капличку і розпочати богослужіння».

У ході обговорення рішення Київської міської ради Церков і релігійних організацій розглядалися пропозиції УПЦ стосовно питань та можливостей співпраці між Церквою та міською владою. Як повідомив Сергій Рудик, особлива увага приділялась координації взаємодії КМДА та УПЦ в питаннях допомоги малозабезпеченим, тяжкохворим та іншим категоріям громадян з особливими потребами. Планується, що Програма спільної діяльності міської державної адміністрації та релігійних громад столиці з реалізації соціальних проектів буде ухвалена до кінця цього року.

«Міська влада робить усе можливе для полегшення життя киян. Це і спеціальні програми соціального захисту, і адресна допомога, і субсидії та пільги. Але ми занадто зосереджуємося на матеріальній стороні, - сказав Сергій Рудик. - Людям потрібні не лише гроші, а й добре слово та порада. Цю духовну складову дає Церква. І скільки б ми не говорили про відділення Церкви від держави, рано чи пізно кожна людина приходить до Бога».

На сьогодні у Києві зареєстровано та діє 226 релігійних організацій Української Православної Церкви. Усього УПЦ використовує 26 культових споруд, 12 з яких є пам'ятками історії та архітектури.

З 1997 по 2007 рік релігійним громадам УПЦ передано у користування 39 земельних ділянок для будівництва культових споруд, загальною площею 220,34 га. Тільки у 2007 році було виділено 12 земельних ділянок.

Фото Максима Брусники


(17 жовтня 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com