УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Архімандрит Пантелеімон (Луговий) висвячений у єпископа Івано-Франківського і КоломийськогоУ п'ятницю, 19 жовтня, Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні митрополита Луганського і Алчевського Іоанникія, архієпископів Рівненського і Острозького Варфоломія, Херсонського і Таврійського Іоанна, Криворізького і Нікопольського Єфрема, Білоцерківського і Богуславського Митрофана, єпископів Бориспільського Антонія, Ніжинського і Батуринського Іринея, а також Сєверодонецького і Старобільського Іларія за Божественною літургією в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври звершив єпископську хіротонію над архімандритом Пантелеімоном (Луговим).


Після закінчення богослужіння Митрополит Володимир урочисто вручив новорукоположеному єпископу архієрейський жезл.

Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 18 жовтня цього року, на Івано-Франківську кафедру обрано клірика Київської єпархії, викладача Київської духовної академії і семінарії архімандрита Пантелеімона (Лугового), а архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Миколай (Грох) звільнений від управління єпархією та призначений на нову вікарну кафедру Київської Митрополії - Білогородську з місцем перебування у столичному Свято-Пантелеімонівському монастирі в Феофанії.

Увечері того ж дня, після засідання Священного Синоду, у синодальному залі при резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви було звершено чин наречення архімандрита Пантелеімона (Лугового) у єпископа богоспасаємого града Івано-Франківська.

Він зачитав своє «Слово при нареченні», в якому, зокрема, зазначив (для зручності подаємо мовою оригіналу - ред.): «Память о святом вертограде духовного просвещения в стенах Киевской духовной академии будет сохраняться в моем сердце всю жизнь. С чувством сыновней любви расстаюсь я с родной Alma Mater, оставившей в моей душе добрый и незабываемый след.

В молитвах я всегда буду прибегать к помощи преподобных Антония и Феодосия, Нестора Летописца и прочих чудотворцев Киево-Печерских, чью милость и содействие я ощущал на себе во время многолетнего пребывания в их святой обители.

Думаю, что время, проведенное мной в этой спасительной ограде, будет служить мне напоминанием о должной святости монашеской жизни и добрым уроком пастырского попечения».


До речі, перший досвід чернечого життя теперішній єпископ Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон отримав у Спасо-Преображенському Гошевському чоловічому монастирі, де ніс послух, одночасно навчаючись на останньому курсі Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника.

Також протягом двох років (з вересня 2005-го) він був кліриком Київського Свято-Пантелеімонівського жіночого монастиря в Феофанії.

Владика окрім духовної має педагогічну освіту, тому не випадковим є те, що більша частина його священницького служіння пов'язана з викладацькою діяльністю.

Єпископ Пантелеімон довгий час читав лекції з Загальноцерковної історії в Київській духовній семінарії, під його науковим керівництвом велика кількість випускників Академії захистила дисертації на теми, що торкаються актуальних питань як стародавньої, так і сучасної історії нашої Церкви.

Також він був доцентом, а згодом і завідуючим кафедри Загальноцерковної історії в КДА.

У роки викладання в Київських духовних школах на той час ще архімандрит Пантелеімон був постійним учасником науково-практичних конференцій, що організовувалися як церковною, так і світською науковою елітою.

Його кругозір не обмежується лише богословськими знаннями. Протягом двох останніх років владика не лише викладає в Київському славістичному університеті - він є доцентом кафедри філософії, політології та права у цьому навчальному закладі.

У період, коли єпископ Пантелеімон був секретарем Вченої Ради Київської духовної академії у Києво-Печерській Лаврі пройшли урочистості з нагоди 300-річчя від дня створення цієї школи. У день пам'яті преподобного Нестора Літописця, 9 листопада 2001 року, він був нагороджений однойменним орденом Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

Олександр Андрущенко
Фото Максима Брусники

Біографію єпископа Івано-Франківського і Коломийського читайте ТУТ >>>
   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com