УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм в ім’я преподобного Ісидора Пелусіота у Введенському монастирі столиціСьогодні, 30 жовтня, Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Свято-Введенський монастир столиці, де освятив домовий храм в ім'я преподобного Ісидора Пелусіота.

Після звершення чину освячення Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх зі словами настанови: «Сьогодні з Божої ласки за нашої участі, особливо  молитвами, які підносимо до Господа, ми святкуємо ще одну перемогу православного християнства, запалюємо ще одну молитовну лампаду, щоб горіла і віддавала тепло нам та доносилась до Бога.

Храм Божий - це єдине на землі небоподібне місце. Приходячи туди, ми приймаємо благодать Святого Духа, благословення й вчення Церкви, яке полягає в тому, щоб досягти спасіння. Нехай цей куточок дає всім, хто приходитиме сюди, благодать Святого Духа та Божественну ласку».

На згадку про подію Митрополит Володимир подарував обителі ікону Пресвятої Трійці з часткою мамврійського дубу, біля якого, як ідеться в біблейській книзі Буття, Авраам приймав трьох Божественних мандрівників.

Преподобний Ісидор Пелусіот, на честь якого освячено домову церкву, - небесний покровитель митрополита Ісидора - духівника матінки Димитри, засновниці Свято-Введенської громади, завжди підтримував храм матеріально та сприяв його будівництву. Тому настоятель обителі архімандрит Даміан (Давидов) вирішив назвати церкву на честь саме цього святого.

Будівництво церкви розпочалось минулого року й на сьогодні вже майже завершено. Стіни святині прикрашені старовинними образами. Окрім цього, в храмі знаходяться частки мощей багатьох святих: преподобних Києво-Печерських - Аліпія, Іпатія, Даміана, преподобних Амвросія Оптинського, Савви Освященного, Димитри Київської, мучениці Христини, княгині Єлизавети, святителя Миколая Алматинського та інших.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com