УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбувся урочистий Акт, присвячений головному святу Київських духовних шкілУ п'ятницю, 9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця, що традиційно вважається покровителем тих, хто навчає та навчається, у конференц-залі Київської духовної академії (Києво-Печерська Лавра, корпус № 45) відбувся урочистий Акт, присвячений головному святу духовних шкіл.

Захід відкрив ректор - єпископ Бориспільський Антоній. Він привітав усіх присутніх із Днем пам'яті преподобного Нестора, і надав слово Предстоятелю Української Православної Церкви.

Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх зі словами настанови.

«Преподобний Нестор, - сказав Першосвятитель, - насамперед, угодник Божий, людина святого життя і великої праці. Цей подвижник стояв на захисті правди й справедливості, не шкодуючи сил для того, щоб просвітити народ світлом Христовим, без якого немає вдосконалення і спасіння. Ми благаємо преподобного Нестора, обраного 1992 року заступником Київських духовних шкіл, з великою надією, що він покриє нас своїми молитвами й наставить у правді та істині Божественній.

Вітаючи всіх з Актовим днем, я закликаю Боже благословення на вас і бажаю з кожним днем трудитися усе більше й більше на славу Божу, бути патріотами своєї землі, яким був преподобний Нестор».

Єпископ Бориспільський Антоній подякував Його Блаженству за працю і піклування про духовні школи й побажав міцності, сил і багатьох років життя.

Після цього проректор КДАіС з виховної роботи архідиякон Сергій Косовський зачитав звіт про виконану роботу в Семінарії і Академії, починаючи з 1 вересня нинішнього року, підвів підсумки й розповів про основні напрямки життя й діяльності духовних шкіл. Також було порушено питання реформ у навчальному закладі, впровадження яких планується найближчим часом.

Далі до присутніх звернувся професор протоієрей Георгій Соменок із доповіддю на тему «Хрещення русів у церковно-культурному контексті греко-слов'янських відносин». У своїй роботі отець Георгій торкнувся важливих аспектів, що стосуються виникнення єпископської кафедри на Русі, звернення до православної віри наших предків, взаємин між слов'янськими й грецькими народами.

Потім привітання на адресу Київських духовних шкіл виголосив ректор Санкт-Петербурзьких духовних навчальних закладів - архієпископ Тихвинський Костянтин: «Вітаємо вас зі святом і бажаємо, щоб зі стін прославленої Київської духовної академії виходили справжні пастирі, які здобували б від Бога силу й міць вселяти в серця людей слова життя, приводити їх до Христа, вказуючи шлях до вічного Небесного Царства».

Також владика Костянтин висловив подяку Блаженнішому Митрополиту Володимиру за переданий Петербурзьким академії і семінарії повний комплект нагород Української Православної Церкви, які зайняли гідне місце в церковно-археологічному кабінеті цих шкіл, і подарував ректору КДАіС комплект останніх видань Петербурзької академії.

Далі, з вітальними словами на адресу викладачів і студентів Київських духовних шкіл по черзі зверталися: ректор Мінської духовної семінарії архімандрит Леонід, викладач Московської духовної академії Володимир Бурега, академік НАН України Петро Толочко й ігуменя Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик).

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира дипломи доцентів Академії були вручені: єпископу Ніжинському і Батуринському Іринею, протоієреям Димитрію Денисенку й Володимиру Савельєву.

Крім цього, за заслуги перед Українською Православною Церквою та у зв'язку з нещодавніми ювілеями, Предстоятель відзначив церковними орденами наступних викладачів: загальноцерковної історії, єпископа Івано-Франківського і Коломийського Пантелеімона - орденом рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня, Священної історії Нового Завіту, протоієрея Василя Заєва - орденом преподобного Агапіта Печерського ІІ ступеня.

Орденами преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня Блаженніший Митрополит Володимир нагородив ігумена Климента (Вечерю), протоієрея Олександра Журавльова й Романа Тодера.

Також єпископ Антоній відзначив кращих студентів академії й семінарії грамотами з присвоєнням стипендій Предстоятеля Української Православної Церкви.

Завершилися урочисті збори невеликим концертом. У виконанні хору Київських духовних шкіл під керування ієромонаха Романа (Підлубняка) пролунали як духовні, так і народні твори.

Максим Сидоренко
Фото Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com