УКР РУС ENG 
   

ЛУЦЬК. Блаженніший Митрополит Володимир із архіпастирським візитом відвідав Волинську єпархіюУ вівторок, 27 листопада, православні лучани та гості міста разом із керуючим Волинською єпархією митрополитом Нифонтом зустрічали Предстоятеля Української Православної Церкви. Напередодні, ввечері, він відвідав Свято-Успенську Святогірську Зимненську обитель. Тому зустрічав Архіпастиря правлячий архієрей при в'їзді до міста зі сторони Володимир-Волинського.

Блаженніший Митрополит Володимир звершив у Луцьку чин освячення нового храму на честь пророка Божого Іллі. Настоятель церкви протоієрей Миколай Гуменюк у вітальному слові зауважив, що цього дня души віруючих сповнювала не лише радість народження храму, але і велика радість від того, що освячення звершує Предстоятель нашої Церкви. Його Блаженству співслужили митрополит Луцький і Волинський Нифонт та єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим.

Після освячення престолу і храму Блаженніший Владика звернувся до присутніх з повчальним словом, у якому зокрема сказав: «Господь наш Ісус Христос власним прикладом показав як потрібно жити, щоб бути достойним звання християнина і наслідувати життя вічне. Православні християни отримують благодать Святого Духа через сім Таїнств Христової Церкви. Ми маємо можливість тут на землі в Таїнстві Причастя поєднуватися з Господом. І в цьому новозбудованому храмі буде постійна радість спілкування з Богом».

На згадку про подію Митрополит Володимир подарував громаді ікону Пресвятої Трійці, а благодійників удостоїв орденів Української Православної Церкви. За богослужінням у Свято-Іллінському храмі молилися губернатор Волинської області Микола Романюк, який подарував прихожанам ікону Спасителя «Моление о Чаше», заступник голови обласної ради Володимир Банада, прокурор області Андрій Гіль, голова Державної податкової адміністрації у Волинській області Андрій Діхтярук, а також начальник департаменту з питань виконання покарань генерал-майор міліції Володимир Макогончук.

Кожному парафіянину, який був у церкві під час освячення, Блаженніший Владика подарував по іконочці святої великомучениці Варвари. У знак подяки Предстоятелеві віруючі проспівали «Многоліття».

Історія Свято-Іллінського храму бере свій початок у 1996 році, коли під будівництво церкви була виділена земельна ділянка, освячено місце, де біло встановлено пам'ятний хрест. Будівничі роботи розпочалися 2002 року, і через п'ять років потому в місті постав величний храм - перший за роки незалежності України.


На запрошення митрополита Нифонта Блаженніший Митрополит Володимир відвідав тимчасовий храм в ім'я Всіх святих Землі Волинської і благословив подальше будівництво кафедрального собору на честь Волинських угодників Божих.

Окрім головного у цьому приміщенні будується також і нижній храм на честь святого апостола Андрія Первозванного. На сьогодні в єпархії немає кафедрального собору, а богослужіння звершуються у тимчасовій церкві.


Після цього гості побували в музеї Волинської ікони, де приложились до древньої святині - Хомської ікони Божої Матері.

Завідуюча цього мистецького закладу Тетяна Єлісеєва розповіла Його Блаженству про успіхи співробітників цієї установи та провела екскурсію, розповівши про реставровані святині.

Митрополит цього пам'ятного дня подарував музею ікону Пресвятої Трійці і зробив запис з найкращими побажаннями у книзі почесних гостей. У свою чергу музейні працівники подарували Блаженнішому Митрополитові Володимиру сувеніри.

Далі гості відвідали храм в ім'я святого великомученика Георгія Побідоносця, що був побудований силами співробітників міліції на згадку про тих міліціонерів, які загинули під час виконання своїх службових обов'язків, а також з нагоди перемоги Радянської армії у Велицій Вітчизняній війні. Предстоятель, після молитви у церкві, зустрівся з ліцеїстами і всім подарував іконочки.

На закінчення свого візиту Блаженніший Митрополит Володимир прочитав лекцію студентам Волинської духовної семінарії; також розповів присутнім в аудиторії, як у 1954 році хотів вступати до цього духовного закладу, але Промисел Божий привів його у стіни Одеської семінарії. Архіпастир також відповів на численні запитання викладачів та семінаристів.

На добру пам'ять про свій архіпастирський візит, Митрополит Володимир подарував для семінарського храму ікону Пресвятої Трійці, а в бібліотеці залишив декілька примірників книги «Українська Православна Церква - 15 років соборності».
Хор Волинської духовної семінарії виступив із концертом духовних піснеспівів, після чого Блаженніший Владика благословив викладачів та вихованців іконочками Пресвятої Трійці.

Священик Валентин Марчук
Фото автора   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com