УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Відбувся І-й Всеукраїнський православний Олександро-Невський молодіжно-патріотичний з’їздУ середу, 5 грудня, Предстоятель УПЦ взяв участь у відкритті І-го Всеукраїнського православного Олександро-Невського молодіжно-патріотичного з'їзду, що відбулося в приміщенні Українського Дому.

Вступним словом захід відкрив його організатор - голова Синодального відділу у справах молоді архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій.

«Ми зібралися в древньому Києві, колисці Православ'я, щоб засвідчити свою любов до Бога й Церкви, до своєї Батьківщини та народу. Не випадково наш з'їзд носить ім'я Олександра Невського, тому що ця людина поєднала в собі всі ці християнські чесноти. Він був одним із перших, хто об'єднав свій народ і захищав його під час навали іновірців», - зазначив владика.

Архієпископ Гурій надав слово Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Володимиру. Архіпастир привітав організаторів і учасників даної події, розповів про значення молоді в служінні Церкви, про проблеми, які вона переживає, а також побажав усім благословенних успіхів і Божої допомоги в патріотичному служінні Церкви, Батьківщині й народу.

Потім пролунали вітання від інших гостей. Так, архієпископ Костромський і Галицький Олександр зачитав вітальне слово Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ, а єпископ Білостокський і Гданьський Іаков - Блаженнішого Митрополита Варшавського і всієї Польщі Сави. Також пролунали вітання народного депутата України Андрія Деркача, гетьмана Козацтва Запорізького маршала козацтва Дмитра Сагайдака, Генерального секретаря «Міжрегіональної Спілки Християнських асоціацій молоді й сім'ї - УМСА» України Віктора Сербулова.

Дмитро Сагайдак нагородив архієпископа Гурія орденом «Покрова» ІІ ступеня, а архімандрита Олександра (Драбинко), секретаря Предстоятеля УПЦ - орденом «Козацька Слава» ІІ ступеня.

Після перерви, з'їзд продовжився концертом патріотичної пісні й молодіжної творчості, у якому взяли участь вихованці військового ліцею імені Івана Богуна, хор КДАіС під управлінням ієромонаха Романа (Підлубняка), православні скаути міста Києва, дитячий духовий оркестр (м. Бровари).

Друга частина з'їзду пройшла в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус №45). У ході засідання пролунали доповіді заступника голови Міжнародного громадського руху «Слов'янський Молодіжний Союз» ігумена Феодосія (Снігірьова), керівника Організації юних розвідників Сумщини Сергія Бобирева, президента Федерації скаутів «Галицька Русь» Кирила Арбатова, отамана Союзу Вірних Козаків осавула Олексія Селіванова, керівника православних скаутів столиці Лесі Прокопович і вітання священика Олександра Ледоковича (відповідального за роботу з молоддю Вітебської єпархії Білоруської Православної Церкви).

У четвер, 6 грудня, у день пам'яті святого благовірного князя Олександра Невського, у Свято-Троїцькому Іонинському монастирі столиці була звершена Божественна літургія, а заключне засідання пройшло у корпусі №45 Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, на біли прийняті підсумкові документи заходу: Звернення до молоді України та положення про діяльність православних молодіжно-патріотичних організацій в Україні.

Максим Сидоренко   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com