УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Викладач Київської духовної академії став єпископом Каховським і БериславськимВідповідно до рішення Священного Синоду від 14 грудня нинішнього року, правлячим архієреєм новоствореної Каховської єпархії, виділеної зі складу існуючої Херсонської, призначили викладача Київської духовної академії архімандрита Іоасафа (Губеня) (Журнал засідання №120).

Чин наречення над ним звершив Блаженніший Митрополит Володимир у предстоятельській резиденції Києво-Печерської Лаври, у суботу, 15 грудня.

Під час події були присутні митрополити Луганський і Алчевський Іоанникій, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, єпископи Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Бориспільський Антоній, Бердянський і Приморський Єлисей, Шепетівський і Славутський Володимир. До Синодальної зали Київської Митрополії також прибули викладачі Київських духовних шкіл, з якими багато років працював новообраний єпископ, і клірики академічного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Отець Іоасаф був благочинним цієї церкви і поніс численні труди у справі її відродження.

У присутності собору архієреїв він промовив «Слово при нареченні», у якому подякував членам Священного Синоду та Предстоятелю Української Православної Церкви за довіру. Також він висловив вдячність усім тим, з ким йому пощастило навчатися і викладати у духовних школах: «... своїм учителям, наставникам, а також братії Києво-Печерської Лаври, з якими був пов'язаний узами духовного споріднення з першого дня відродження цієї святої обителі у 1988 році».

«Окремо і особисто висловлюю подяку владиці ректору, який назавжди залишиться у моїй пам'яті як пастир, цілком відданий Церкві, як людина принципової життєвої позиції. Воістину велика радість бути співробітником у того, з ким знаходишся у повній єдності і думок, і поглядів», - сказав архімандрит Іоасаф.

Після цього Блаженніший Митрополит Володимир окропив його святою водою і дав архіпастирське благословення.

Наступного дня, у неділю, 16 грудня, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбулася архієрейська хіротонія. За урочистою Божественною літургією Предстоятелю Української Православної Церкви, окрім названих вище єпископів, співслужили архієпископи Тернопільський і Кременецький Сергій, Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, Херсонський і Таврійський Іоанн, Вишгородський Павло, а також Білоцерківський і Богуславський Митрофан.

Під час богослужіння архімандрит Іоасаф прочитав традиційне сповідання віри, після чого над ним здійснили Таїнство Хіротонії.

У цей день нововисвячений архієрей звершив свою першу хіротонію. Він висвятив у сан диякона регента академічного храму, студента III курсу Київської духовної академії Миколая Гичка.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до архієрея зі «Словом на вручення жезла», у якому, зокрема, сказав: «Нехай твій життєвий досвід і богословський багаж озброять тебе на майбутнє високе несіння архіпастирського хреста. Учи та просвіщай, наставляй і виховуй, керуй і управляй, закликаючи у кожних своїх справі, слові й намірі Ім'я Творця вишнього і земного. До останнього свого подиху пам'ятай Того, Хто вдихнув у тебе подих життя, і будь вдячним творінням свого Творця».

Після отримання з рук Предстоятеля нашої Церкви архієрейського жезла, владика дав присутнім своє перше благословення в новому сані.

Відповідно до рішення Священного Синоду він очолив нову кафедру з титулом «Каховський і Бериславський».

До неї після розділу Херсонської єпархії увійшли такі адміністративні райони: Бериславський, Великоолександрівський, Великолепетитський, Верхньорогачицький, Високопольський, Генічеський, Горностаївський, Іванівський, Каховський, Нижньосерогозький, Нововоронцовський і Новотроїцький.

Протягом багатьох років владика Іоасаф займався викладацькою діяльністю у Київських духовних школах - читав лекції з канонічного права, порівняльного богослов'я і гомілетики, був старшим помічником проректора КДАіС з виховної роботи. Увесь плідний труд у славу Божу вплинув на рішення Священного Синоду про обрання його єпископом «богорятованого граду Каховки».

Олександр Андрущенко
Фото Костянтина Дмитренко та Максима Брусники   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com