УКР РУС ENG 
   

КИЇВ. Секретар Предстоятеля УПЦ став єпископом Переяслав-ХмельницькимУ день пам'яті святителя Миколая, 19 грудня, в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбулася архієрейська хіротонія. Згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ від 14 грудня 2007 року, єпископом Переяслав-Хмельницьким, вікарієм Київської Митрополії був призначений секретар Предстоятеля УПЦ архімандрит Олександр (Драбинко) (Журнал №121).

Таїнство звершив Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні 47-ми архієреїв не тільки з Української, але і з Руської Православної Церкви. Серед гостей були архієпископи Уральський і Гур'євський Антоній, Костромський і Галицький Олександр, Білгородський і Старооскольський Іоанн; єпископи Бакінський і Прикаспійський Олександр, Хинковський Петро, а також Кемеровський і Новокузнецький Аристарх.

Перед початком урочистого богослужіння був звершений чин сповідання віри, під час якого, за традицією, кандидат у єпископи посеред храму прочитав три Символи віри: «Нікео-Цареградський», «Олександрійський» та «Афанасіївський». Після цього пролунало «Многоліття» Предстоятелю УПЦ, собору єпископів, священнослужителям і віруючим, які прийшли цього дня до Трапезного храму.

За цим же богослужінням нововисвячений єпископ звершив свою першу хіротонію - іподиякон Блаженнішого Митрополита Володимира Василій Мокрицький прийняв сан диякона.

Після Літургії Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до владики Олександра зі «Словом на вручення жезла» (мовою оригіналу).

«Нынешнее событие - величайшее для тебя, ответственное для нас, возложивших руки на твою главу и полное надежды для паствы, ожидающей нового архипастыря, - отметил в частности Архипастырь. - Для тебя смысл заключается в том, что с посвящением в сан епископа ты получаешь место в ряду апостольских преемников, строителей, отцов и учителей Церкви. Для нас, участников твоей хиротонии, она ответственна потому, что воля Божья, определившая твое избрание и посвящение, является промыслительным действием, обнимающим собою и наш выбор, и наши решения, и нашу ответственность за них, в данном случае за возложение рук и за твое архипастырское служение».

Після цього Блаженніший Владика вручив новопоставленому єпископу жезл, а Преосвященний Олександр закликав на присутніх своє перше архієрейське благословення.

Днем раніше, 18 грудня, під час Всеношної в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбулося наречення архімандрита Олександра в єпископа Переяслав-Хмельницького.

Звертаючись до архієреїв, які взяли участь у богослужінні, він зокрема сказав: «Я ріс на ваших очах. Кожен із вас добре знає мене. Кожен із вас є для мене живим і дієвим прикладом церковного життя, прикладом у молитві, спілкуванні та взаємовідносинах. Від кожного я чогось навчився, від кожного чув лише добре слово, і сьогодні ви приймаєте мене до свого апостольського сонму. Дякуючи вам, прошу посилити ваші молитви про мене, убогого і недостойного, тепер, коли благоговійний страх дедалі більше обіймає душу перед грядущою подією, і розум бентежиться від усвідомлення того, що має відбутися».

Потім Блаженніший Владика окропив архімандрита Олександра святою водою та закликав на нього своє архіпастирське благословення.

Служіння єпископа Олександра (Драбинка) Українській Православній Церкві є багатогранним. Відомий він і як науковець, і як редактор православних друкованих та електронних ЗМІ, і як ведучий популярної телепрограми «Світ православ'я»; він постійно супроводжує Блаженнішого Митрополита Володимира під час архіпастирських візитів до єпархій та паломницьких поїздок святими місцями, регулярно коментує у ЗМІ найважливіші події з життя Української Православної Церкви; забезпечує газети, журнали та веб-сайти фотоматеріалами з подій, що відбуваються в рамках предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

Свою першу наукову працю владика написав ще під час навчання в Київській духовній академії в 1998-2002 роках. Вона має назву «Православ'я в посттоталітарній Україні (віхи історії)». За цю книжку Вчена рада Київської духовної академії присудила йому науковий ступінь кандидата богослов'я.

В останні роки неодноразово перевидавалися його брошури «Почему раскольнические группировки в Украине называются неканоническими», а также «Украинская Православная Церковь 1992-2007. Время возрождения и испытаний».

Восьмий рік поспіль під його загальною редакцією виходить «Православний церковний календар», а останні три - щорічне видання «Літопис Української Православної Церкви».

***

Протягом дня після хіротонії до пізнього вечора до кабінету єпископа Олександра, що в Києво-Печерській Лаврі, приходили ті, кому пощастило зустрічатися з ним, починаючи з 1998 року, коли він був призначений референтом Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви.

Слово архімандрита Олександра (Драбинка)
при нареченні його в єпископа Переяслав-Хмельницького ЧИТАЙТЕ ТУТ >>>

Слово на вручення жезла Преосвященному Олександру
єпископу Переяслав-Хмельницькому ЧИТАЙТЕ ТУТ >>>

Біографію єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра (Драбинка) ЧИТАЙТЕ >>>


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com