УКР РУС ENG 
   

УКРАЇНА-КІПР. Блаженніший Митрополит Володимир висловив співчуття з приводу кончини колишнього Предстоятеля Кіпрської Православної ЦерквиУ суботу, 22 грудня, на 81-му році життя відійшов до Господа колишній Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Блаженніший Архієпископ Хризостом I.

Він очолив Кіпрську Церкву в 1977 році після смерті легендарного Архієпископа Макарія III, який був також першим Президентом незалежного Кіпру. Блаженніший Хризостом І керував Кіпрською Церквою до 2006 року - до моменту свого відходження на спокій у зв'язку з хворобою Альцгеймера, що не дозволила Першосвятителю продовжити управління Церквою.

Покійний Предстоятель родом із кіпрського міста Пафос, прийняв чернечий постриг у відомому Свято-Кікському монастирі, отримав богословську та філософську освіту в Афінському університеті.

Поховано Блаженнішого Архієпископа Хризостома І 24 грудня, в столиці Кіпру (Нікосії) в соборі святого Іоанна.

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир надіслав лист нинішньому Предстоятелю Кіпрської Православної Церкви Блаженнішому Архієпископу Хризостому ІІ, у якому висловив співчуття з приводу кончини його попередника.

«Від імені Священного Синоду Української Православної Церкви прийміть глибокі співчуття з приводу смерті Вашого попередника на кафедрі Предстоятелів Кіпрської Православної Церкви - Архієпископа Хризостома I.

Блаженніший Хризостом І, якого я знав особисто, залишиться в нашій пам'яті як добрий архіпастир, який із ревністю трудився на благо Кіпрської Церкви та багатостраждального народу Кіпру.

Господь нехай упокоїть душу його в оселях праведних. Вічна і блаженна йому пам'ять», - зазначено у тексті послання.

(22 грудня 2007)
 


   
orthodox.org.ua

Українська Православна ЦеркваЗворотний зв’язок: presschurch@gmail.com